Galatasaray'dan Reyes sürprizi

Galatasaray'dan Reyes sürprizi

Galatasaray’da transfer çalışmaları sürüyor...

Sarı-Kırmızılı yöneticiler, geçen sezon Sevilla ile Avrupa Ligi şampiyonu olan Jose Antonio Reyes için nabız yoklaması yaptı. Menajerler, Sevilla ile 2 yıl daha sözleşmesi olan 31 yaşındaki kanat oyuncusu için girişimlerde bulundu.

Cimbom’a 2,2 milyon euro bonservis bedeline Sevilla’nın oyuncuyu satmaya hazır olduğu, Reyes’in de yıllık 2 milyon euro talep ettiği bilgisi verildi. Ancak bu bölge için başka isimlerle de temasta olan Sarı-Kırmızılılar verilen fiyatı makul bulmalarına rağmen teklife henüz dönüş yapmadı.
 
GERVİNHO DA LİSTEDE
 
Asıl mevkii sağ kanat olan Reyes, sol kanat ve orta sahada da oynayabiliyor. İspanyol yıldız, teknik direktör Hamzaoğlu’nun farklı mevkilerde oynayabilen futbolcu profiline de uyuyor. Bu teklife geri dönüş yapılmamasının nedeni, Reyes ile aynı mevkilerde oynayan Romalı Gervinho’nun da yer aldığı bu listede, birçok önemli ismin bulunması.  Ancak Reyes ile ilgilenen tek kulüp Galatasaray değil ve başka teklifler de var. Uygun bonservis bedeli nedeniyle İspanya ve Avrupa’nın diğer büyük liglerinden teklifler olduğu öğrenildi. Galatasaraylı yöneticilerin sessiz kalmayı sürdürmesi durumunda, futbolcunun elden kaçma riski de bulunuyor.
 
AYSAL BORSAYA BİLDİRMİŞTİ
 
Ünal Aysal, 2011 yılında başkanlığa seçildiğinde, o dönem Atletico Madrid’de oynayan Reyes, Forlan ve Ujfalusi 3’lüsünü borsaya bildirmişti. Ancak Cimbom o dönem sadece Ujfalusi’yi transfer edebilmişti.
 
4 AVRUPA LİGİ KUPASI VAR
 
Arsenal:

 
Lig şampiyonluğu (1):    2003-04
FA Kupası (1):    2004-05
 
Real Madrid:
 
Lig şampiyonluğu (1):    2006-07
 
Benfica:
 
PORTEKiZ KUPASI (1):    2008-09
 
Atletico Madrid:
 
Avrupa Ligi (2):    ..........2009-10, 2011-12
UEFA Süper Kupa (1):    .....................2010
 
Sevilla:
 

Avrupa Ligi (2):    ..........2013-14, 2014-15
UEFA Süper Kupa (1):    .....................2014
 
Bugün