İşte şampiyon Galatasaray'ın kasasına girecek para

Başakşehir'i 2-1 yenerek 22. şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, büyük bir maddi gelirin de sahibi oldu. Şampiyon Cimbom'un kasasına girecek olan para 1 milyar TL'yi bulacak.

İşte şampiyon Galatasaray'ın kasasına girecek para
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

2018-2019 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, önemli miktarda bir parayı kasasına koyacak. Süper Lig'de mücadele ettiği için lige giriş parası alan, elde ettiği galibiyet ve beraberliklerden performans primleri kazanan Galatasaray, şampiyonluk ve şampiyonluk sayısına göre de ödüller alacak.

GELİR 1 MİLYAR TL'Yİ BULACAK
Süper Lig'deki başarısı dolayısıyla UEFA Şampiyonlar Ligi'nde doğrudan mücadele edecek Galatasaray'ın bu sezonki performans gelirleri 1 milyar TL'yi bulacak. Süper Lig'de mücadele ettiği için 38,5 milyon lira 'ayak bastı' parası alan Galatasaray, Medipol Başakşehir galibiyetiyle toplamda 68,6 milyon lirayı bulan performans priminin de sahibi oldu.

Sarı-kırmızılı takım, şampiyonluk primi olarak 36,2 milyon, şampiyonluk sayısı dolayısıyla da 69,3 milyon lira gelir elde edecek.

UEFA'DAN YAKLAŞIK 30 MİLYON EURO
Lig yarışında ipi önde göğüslediği için UEFA Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını kazanan sarı-kırmızılı takım, katılım ve yayın gelirleriyle birlikte UEFA'dan yaklaşık 30 milyon euro gibi bir geliri de kasasına koyacak.

Elde edilen başarının, lisanslı ürün satışı ve kombine kartlara yansıması göz önüne alındığında, Galatasaray'ın bu sezon kasasına koyacağı gelir 1 milyar TL'yi bulacak.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli olduGalatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News