İşte Üzülmez'in Galatasaray planı

İşte Üzülmez'in Galatasaray planı

Gençlerbirliği'nde İbrahim Üzülmez, Galatasaray maçını da kazanmanın hesaplarını yapıyor.

Gençlerbirliği'nde göreve başladıktan sonra Spor Toto Süper Lig'deki 7 karşılaşmanın 6'sından galibiyetle ayrılan teknik direktör İbrahim Üzülmez, Galatasaray maçını da kazanmanın hesaplarını yapıyor.

İbrahim Üzülmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada sıkıntılı bir dönem  geçiren Galatasaray ile önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirterek,  "Rakibimiz her ne kadar istenilen durumda değilse de çok kaliteli ve önemli  oyunculara sahip. Bunu bilerek hazırlıklarımızı yapıyoruz" dedi.
 
Sarı-kırmızılı takımın Sneijder, Podolski, Yasin Öztekin, Umut Bulut  gibi skoru değiştirebilecek futbolcuları kadrosunda bulundurduğuna dikkati çeken  Üzülmez, "Galatasaray'ın 3. bölgesinden uzak oynarsanız sıkıntı yaşarsınız"  şeklinde görüş belirtti.
 
 Galatasaray karşısında da ligin 2. devresinde oynadıkları maçlar gibi  mücadeleci bir oyun sergilemeleri gerektiğini vurgulayan Üzülmez, "Galatasaray  maçı zor. Her ne kadar Galatasaray istenilen durumda değilse de bireysel olarak  çok kaliteli, yetenekli oyuncuları var. Bu oyunculara imkan verip sahada rahat  bırakırsak sıkıntı yaşarız. Yapmamız gereken şimdiye kadar nasıl mücadele  ettiysek en az o kadar çalışmak. Her maç bizim için önemli. Bundan önce nasıl  sahada mücadele ettiysek, Galatasaray karşısında da öyle olacak" diye konuştu.
 
"Oyuncularıma, takımıma güveniyorum"
 
Üzülmez, Galatasaray'ın sezonun ikinci yarısında sergilediği  performans sebebiyle Gençlerbirliği'ni ciddiye alacağını söyledi.
 
Sarı-kırmızılı takımın, sıkıntılı süreçten çıkmak ve olumsuz tabloyu  değiştirmek isteyeceğini belirten Üzülmez, "Oyuncularıma, takımıma güveniyorum.  Onların istekli, arzulu görüntüleri beni umutlandırıyor. Önceki maçlardaki  düşünceyle sahada mücadele edip, istediğimiz sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz"  ifadelerini kullandı.
 
Galatasaray'ın etkili futbolcuları için özel önlem almayacaklarını  dile getiren Üzülmez, şöyle devam etti:
 
"Yapmamız gereken birinci bölgemizde Galatasaray takımına daha yakın  oynamak. Bireysel olarak önlem almak değil ama savunmamız rakip hücumculara  tehlikeli bölgede yakın oynamalı. Rakibimizin, boş alan buldukları zaman şut  atabilecek, dripling yapabilecek, skoru lehine çevirebilecek oyuncuları var."
 
"Kulüpler iyi yönetilmiyor"
 
İbrahim Üzülmez, Galatasaray'ın aldığı Avrupa kupalarından men  cezasına ilişkin, "Takımların, kulüplerin iyi yönetilmesi gerekiyor. Herkes bir  göreve gelirken camiaya en iyi şekilde nasıl destek olabilirim düşüncesiyle  gelmeli" yorumunu yaptı.
 
Sadece transfer yaparak, büyük paralar vererek önemli işler  başarılamayacağını dile getiren Üzülmez, "Geçmişte bu hataları yaşayan bir  Galatasaray var. Umarım bundan sonraki süreçte daha doğru düzgün kararlar  alırlar" diye konuştu.
 
"Rehavete kapılmamalıyız"
 
Üzülmez, Gençlerbirliği'nin iyi bir çıkış yakaladığını ve 7 maçın  6'sını kazandığını hatırlatarak, "Önemli işler yaptık ama rehavete  kapılmamalıyız. Şu anda başardığımız bir şey yok" dedi.
 
Bireysel olarak futbolcularının gelişim gösterdiğini ve takım  olgusunun da oturmaya başladığını ifade eden Üzülmez, "Buralara gelmek kolay  değil. Bunları başarmak kolay değil. Öncelikle oyuncularımızı başarabileceklerine  inandırdık. Mesafe katettik ama daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeliyiz"  değerlendirmesini yaptı.
 
"Tribünlerimiz boş"
 
Beşiktaş formasıyla Gençlerbirliği'ne karşı mücadele ederken  tribünlerin bu kadar boş olmadığına işaret eden Üzülmez, sözlerini şöyle  tamamladı:
 
"Maalesef tribünlerimiz boş, bu sıkıntıyı dile getiriyoruz. Artık bu  kadar iyi giden bir takıma daha fazla sahip çıkılmalı. Taraftarımızın,  oyuncularımızın yanında daha fazla olması, desteklemesi ve motive etmesi  gerekiyor. Gençlerbirliği'ne karşı oynadığım dönemlerde tribünleri bu kadar boş  görmemiştim. Şu anda 2 bin, 2 bin 500 civarında seyircimiz oluyor. Bu bize  yakışmıyor, artık camianın, taraftarın takımına sahip çıkması, gelip bizi  desteklemesi gerekiyor. 7 maçın 6'sını kazanmış, 7 maçın 6'sında bir karakter  göstermiş, onuruyla mücadele etmiş bir takım... Aslanlar gibi mücadele eden  oyuncu topluluğuna destek vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Umarım Galatasaray  maçıyla birlikte daha çok yanımızda olacaklardır."