Mario Gomez'e ret !

Mario Gomez'e ret !

Gomez'in, gelecek sezon Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı berlisizliğini koruyor.

Siyah-beyazlı yönetimle görüşerek geleceğiyle ilgili karar verme opsiyonunu 21 Nisan’dan, 9 Mayıs’a öteleyen Alman golcünün, Fiorentina ile 2017’de bitecek sözleşmesini fesh etmek istediği iddia edilmişti. İtalyan kulübünün serbest kalmak isteyen Gomez’e olumsuz yanıt verdiği belirlendi.

Fiorentina yönetiminin, Mario Gomez’e, “Ya Beşiktaş’ta kal ya da buraya geri dön” mesajını ilettiği öğrenildi. Gomez, 9 Mayıs’ta Beşiktaş’ta kalmaya karar verirse siyah-beyazlı kulüp sezon başında imzalanan özel sözleşme gereği Fiorentina’ya sadece 1000 euro ödeyerek, tecrübeli golcüyü bir yıl daha kadrosunda tutacak.

Alman golcü, sürpriz yaparak Fiorentina’ya dönmeye karar verirse Beşiktaş herhangi bir hak talep edemeyecek. Mario Gomez’in, Fiorentina tarafından başka bir kulübe satılması halinde siyah-beyazlılar bonservisten yüzde 50 pay alacak. Fiorentina’nın, golcü futbolcunun sözleşmesini fesh etmesi halinde ise Beşiktaş özel mukavele gereğince tazminat almaya hak kazanacak.

38 maçta 25 gol

Gomez, Beşiktaş formasını Süper Lig’de 30, Avrupa Ligi’nde 5 ve Türkiye Kupası’nda 3 kez giydi. 38 maçta 25 gole imzasını atan Alman futbolcu, ligde 23, Avrupa’da 2 kez rakip fileleri havalandırırken, çeyrek finalde veda ettikleri kupada golle buluşamadı.