Mehmet Demirkol Süper Lig'teki şampiyonluk favorisini açıkladı

Mehmet Demirkol Süper Lig'teki şampiyonluk favorisini açıkladı

Süper Lig'de şampiyonluk yarışını değerlendiren Mehmet Demirkol, "Sezon başında adayım onlardı. Şimdi de fikrim değişmedi" diyerek şampiyonluk favorisini açıkladı.

Süper Lig'de 10 hafta geride kalırken, Trabzonspor yenilgisiz olarak liderlik koltuğunda oturuyor. En son 8 Mart 2021'de Alanyaspor'a yenilen bordo-mavili takım yaklaşık 7.5 aydır mağlubiyet yüzü görmedi. 

Zirve yarışının diğer güçlü adayları Beşiktaş 20 puanla 3., Fenerbahçe 19 puanla 5., Galatasaray 17 puanla 8. sırada yer alıyor.

Fanatik Gazetesi yazarlarının 10 haftalık periyodu değerlendirdiği "Şampiyonluk yarışında hangi takımı daha şanslı görüyorsunuz?" haberine görüş veren Mehmet Demirkol adayının sezon başlamadan önce de şimdi de Trabzonspor olduğunu söyledi. 

Geçen hafta oynanan ve bordo mavili takımın deplasmanda 1-0 kazandığı Göztepe maçını hatırlatan Demirkol, "Nwakeme ve Bakasetas’ın olmadığı bir deplasmanı iyi oynamasa da kazandılar. Bu başlı başına bir meydan okuma. Avcı’nın iyi bir temel planı var ancak 2. 3. planı da bulmalı" dedi.

Avcı için, "Bu konuda daha istekli olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte istatistiklerin ona söylediğinin dışına çıkmazdı. Bu kez durum farklı. Çünkü sahada Hamsik, Bakasetas, Gervinho, Hugo gibi yardımcıları var. Zihin açıyorlar" diyen Demirkol'un diğer değerlendirmeleri şöyle: 

"Ve bu yüksek egoların birbirlerini yıpratmak bir yana destek oldukları da net."

 "Beşiktaş’ın Avrupa serüveninin bitişine kadar puan farkını 7 ve üzerinde tutarlarsa avantaj sağlarlar. Sezon başında adayım onlardı. Şimdi de fikrim değişmedi."