Mehmet Topal'dan Gökhan Gönül'e telefon

Mehmet Topal'dan Gökhan Gönül'e telefon

Derbi sonrası Mehmet Topal'ın Gökhan Gönül'ü arayarak, kendisi hakkında açıklama yapıp yapmadığını sordu.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi de, sonrası da futbol kadar konuşulan konu Gökhan Gönül’dü. Eski F.Bahçeli futbolcunun, Kadıköy’e gelip gelmeyeceği ile başlayan tartışma, Beşiktaş formasıyla çıktığı sahada gördüğü şiddetli tepki ile devam etti. Ancak bu kez işin içine bir F.Bahçeli futbolcu, Mehmet Topal da karıştı veya karıştırıldı.

Maç sonrası Gökhan Gönül’e seyircinin gösterdiği tepkinin sorulduğu Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Fenerbahçe’den bize gelmek isteyen başka oyuncu da vardı. Gelmedi. Şimdi onu alkışlıyorlar. Gelmiş olsaydı, ona da küfür edilecek miydi” dedi.

HEM ŞAŞIRDI, HEM ÜZÜLDÜ

Şenol Güneş’in kastettiği oyuncunun Mehmet Topal olduğunu herkes biliyordu. Çünkü bu konu, transfer döneminde konuşulmuştu. Bu sözlerin hemen ardından sosyal medyada Gökhan Gönül’e mal edilen bir konuşma dolaşmaya başladı. İddiaya göre, Gökhan Gönül, Mehmet Topal’ın sahada kendisine sahip çıkmadığını söylemiş ve sitem etmişti.

Maç sonrası hakkında söylenenler Mehmet Topal’ı şaşırtmış ve üzmüştü. Yıllarca arkadaşlık yaptığı Gökhan Gönül’ün kendisiyle ilgili konuşup konuşmadığından emin olmak istedi. Arkadaşını aradı ve sordu:

İKİ DEFA YALANLADI

- Gökhan, bu dolaşan söylentiler doğru mu? Benim için bir şeyler söylemişsin...

- Kesinlikle doğru değil. Ne senin için, ne başkası için bir şey söyledim. Konuşulanların hepsi uydurma.

İki arkadaş bir süre daha sohbet edip konuşmayı bitirdi. Gökhan, söylentilerin iyice yayıldığını görünce, medyadan birkaç isme mesaj atıp yalanlama yaptı. Dün sosyal medya hesabından mesaj da yazarak, hiçbir açıklamada bulunmadığını belirtti.

2 BÜYÜK KULÜP İSTEDİ AMA GÖRÜŞMEDİK

Şenol Güneş’in Topal’ı ima ederek, “Bize gelmek istedi” sözleri gündeme otururken, olayın iç yüzünü araştırdık. Öncelikle şunu söyleyelim... Gökhan Gönül, daha geçtiğimiz sezon devam ederken, bazı gazetecilerle sohbetinde, “Ben, Mehmet Topal, Caner yarın Beşiktaş’a gidersek Beşiktaş’ın en önemli eksikleri giderilmiş olur” demişti. Mehmet Topal’ın takım değiştirmesi olayı ilk kez böyle gündeme gelmişti.

BEŞİKTAŞ’IN İDDİASI

Beşiktaşlılara göre, Mehmet Topal, transfer döneminde siyah beyazlı formayı giymeyi istedi. Topal cephesinde ise bunun doğru olmadığı belirtiliyor. Mehmet Topal’ın menajeri Batur Altıparmak, dün yaptığı yazılı açıklamada, oyuncusunun Fenerbahçe dışında hiçbir kulüple masaya oturmadığını belirtti.

FENER’DE BIRAKACAK

Altıparmak’ın açıklaması şöyle:

Mehmet için 2 büyükler dışında Avrupa’dan da 2 kulüp ‘teklif yapma isteğinde’ olduklarını iletti. Önceliğimizin ve isteğimizin F.Bahçe’de kalmak olduğunu, anlaşma sağlanamazsa tekliflerin rakamsal boyutlara dökülebileceğini bildirdik. Transfer döneminde milli takımda olan sporcumuzu polemiklere sokmamak için görüşme ve rakam sorma taleplerine rağmen anlaşamazsak görüşebileceğimizi ilettik. F.Bahçe ile anlaştık ve bunun haricinde kimseyle masaya oturmadık. Mehmet Topal futbol hayatını Fenerbahçe’de tamamlamak istiyor ve bu tarz olayların içine çekilmesi çok üzücü...

Fanatik