Sergen Yalçın'dan geceye damgasını vuran açıklama

Sergen Yalçın'dan geceye damgasını vuran açıklama

Trabzonspor'a 2-1 yenilen Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın "Yavaş yavaş kelimelerin tükendiği yerlere doğru geliyoruz" dedi.

Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'a 2-1 yenilen Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, yenilgiden dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Sergen Yalçın karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kazanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, “Camiamıza yakışmayan, skorlar oyunlar” diye konuştu.

'OYUNCULARI SAHANIN İÇİNDE DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ'

Oyun istedikleri gibi olsa da skorlarda istediklerini alamadıklarını dile getiren Yalçın, “Bunun birçok nedeni var. Bahanelerle ilgili konuşmak istemiyorum. İşim bahaneler değil, çözümler bulmak. Bu tür durumlarda basın toplantısı yapmak zor, üzgünüz. Yavaş yavaş kelimelerin tükendiği yerlere doğru geliyoruz” dedi.

 “Sezon başından beri sergilediğimiz performans, hem sakatlıklar hem oyun bakımından ciddi sorunlar yaşıyoruz” diyen Yaçın, “Oyuncuları sahanın içinde döndürmeye çalışıyoruz. Daha tempolu, arzulu, istekli oyunlar oynamak durumundayız ki taraftarları mutlu edelim. Şu ana kadar bunları yapamadık” ifadelerini kullandı.

'ÇOK ÇABUK TOPARLANMALIYIZ'

Hızlı bir şekilde toparlanmaları gerektiğini vurgulayan Yalçın, “Çok çabuk toparlanmalıyız, lige dönmeliyiz. Fazla çalışmalıyız, daha konsantre olmalıyız, bakış açımızı değiştirmeliyiz. Sorunlar yerine çözümler üretmeliyiz. Bunlar için kapasitemiz var, oyuncuların da var. Üst düzey oyuncular. Bu seneki durum şu ana kadar sağlıklı olmadı. Hem oyuncuları hem bizi üzüyor” şeklinde konuştu.

İstedikleri pozisyonda olmadıklarını anlatan Yalçın, "Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Maç trafiğinin fazla olması, sezon başı olması, oyuncuların hazır olması doğal olarak ritim bozukluğuna neden oluyor. Bu normal. Devre arasına kadar bu trafik devam edecek. Bu sürede toparlanıp, iyi antrenman yapıp, iyi organize olup devre arasına kadar iyi performans sergilersek ikinci yarı daha farklı performans çıkarabiliriz” dedi.

 Trabzonspor ile farkın 10 puana çıktığının hatırlatılması üzerine Yalçın, şunları söyledi:

“Trabzonspor haricinde diğer rakiplerle puan farkı fazla değil. Trabzonspor ile ciddi fark oluştu. 3 puanlık sistemde kapanmayacak fark değil. Ama bu oyunla kapanması biraz zor. Oyunu yukarı çekmeliyiz, daha iyi oyunlar oynamalıyız, daha fazla mücadele etmeliyiz. O şekilde belki yarışmacı takım kimliğine bürünebiliriz.”

'ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEKİ SONUÇLAR MOTİVASYONU ÇOK DÜŞÜRÜYOR'

Şampiyonlar Ligi'ndeki temponun Süper Lig'deki maçlara olumsuz etkide bulunduğunu belirten Sergen Yalçın, “Bu oyuncular insan, doğal olarak motivasyonlarını kaybedebiliyorlar. Şampiyonlar Ligi'ndeki sonuçlar motivasyonunu çok düşürüyor. Oyuncular çok üzülüyor, orada da beklenti içindeyiz. O planları uygulayamadık. Şampiyonlar Ligi'ndeki maçların ardından yaşanan motivasyon düşüklüğünden sonra lig maçlarına hazırlanmak zor oluyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Bugün berbat bir oyun oynamadık” diyen Yalçın, “Pozisyonlarımız da var. İyi oynadık. 45+1'de ve 90+6'da ve olmaması gereken pozisyonlarda enteresan goller yedik. Bu ciddi motivasyon bozukluğunu gösteriyor. Toparlayabiliriz ama önce oyuncuların bunu istemesi, gayret göstermesi gerekiyor” diyen konuştu.