Slaven Bilic veda etti

Slaven Bilic veda etti

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve görevi bırakan teknik direktör Bilic, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fikret Orman'ın açıklamaları;

"Zor günler lafla kolay olmuyor"

Hiç bir şeyi mazerete etmeden mücadele etti kendisine ben ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Zor günler öyle lafla kolay oluyor ama icraatta yaşanan şeyler dirayet gerektiriyordu.

"En çok iki kızım üzüldü..."

Şanssız bir sezon geçirdik maç skorları istediğimiz gibi olmadı. En başta Bilic istiyordu bunu ama şanssız oldu. Fakat Beşiktaş'ın çok önemli bir taraftarı önemli bir Beşiktaşlıyı kazandığını düşünüyorum. Hocamızla biz bir aile gibi olmuştuk kendi açımdan iki kızım en büyük üzüntüyü duyan insanlardan oldular. Hocamızı bu üzüntülerle birlikte Bilic'te bizim taraftarımız oldu. Hem Slaven Bİlic'e hemde yardımcı hocalarımıza şahsım, Beşiktaş ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum.

Bilic konuşmasına 'İyi günler' diyerek başladı

"Kalbimiz hep burada olacak"

Bugün veda günü üzücü bir gün. Hepimiz üzgünüz ben harika bir deneyimin sonuna geliyoruz. Hayatımızı en güzel günleri bitiyor. Evimize dönerken Beşiktaş ailesiyle güzel ilişkiler kurduk. Başkan, Mete Vardar, taraftarımız ve oyuncularımızla iyi ilişkiler kurduk. Bu sezon şampiyonluğa çok yakındık, ligin 5'te 4'lük döneminde şampiyonluğa en yakın bizik ama tabiki şampiyon olamadıysak bunda sorumluluk benim... Burada bulunduğum dönem ierisinde duygularım yoğunlaştı başkana minnettarım burada çalışma fırsatım oldu. Hırvatistan'da Beşiktaş'ı seven ve takip eden çok insan oldu. Sadece teknik heyet olarak buradan ayrılıyoruz ama kalbimiz hep burada olacak.

Beşiktaş'a geri dönecek mi?

Tarihten bir çok örnek var bir çok felsefecinin bulunduğu yere geri dönmediğini görebilirsiniz ama diğer taraftandan geri dönenlerin hüsrana uğradığı bir kısmında geri döndüğünde başarılar yaşadığını  dolayısıyla bununla ilgili mutlak bir kural yok. Beşiktaş benim kalbimde Beşiktaş benim kulübüm 'asla asla' dememek gerekiyor.

"Stat bitince umarım şampiyonluk gelir"

Bu iki sezonda çıkartılan işten gurru duyuyorum. Bu aldığımız karar karşılıklı alınan bir karar. Bu noktada başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Ümraniye ve Akaretler'de çalışanları takdir etmek istiyorum. Bunları söyleyerek yeni hocanın üzerinden baskıyı almak istiyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Zemin hep müsait değildi ama herkes elinden geleni yaptı. Stat inşa ediliyor saha performansını aşağıya çekmeden yapmaya çalışıyorlar. Beşiktaş her zaman şampiyonluk umarım stadımız tamamlanır kısa sürede ve daha sonra şampiyonluk gelir.

Galatasaray - Beşiktaş derbisinde yapınlan hakem hataları!

Bugün model futbolda hakemlik yapmak zor. Türkiye'de daha fazla zor. Türkiye'de bir çok program 20 kez izliyorlar yavaşlatarak hakemlik burada daha da zor. Maçtan sonra aneliz ettiğimizde bir kaç hafta veya aylar geçtikten sonra analizler yapabiliriz. Böyle bir düşüncem var size katılıyorum ama artniyet aramıyorum. Burada tabi Ankara veya başka statlarda oynamanın ve evimizde oynayamadığımız için %10'luk hakeme baskıyı oluşturamadık. Beşiktaş şampiyon olamadıysa burada hakemlerin suçlanmaması gerekir.

"Kahraman olarak ayrılmıyorum ama..."

Buna cevap verdim aslında. Beşiktaş'ın Vodafone Arena'ya çıkmasını bekliyorum. Hoca olarak oraya çıkamayacağım ama bir pimanlığım olmaz ve hissettiğim bu duyguyu hiç bir şey zedeleyemez. Buraya geldiğimde bana 'Türkiye'ye geldiğinde seni kaç insanın karşıladığı değil giderken seni kaç insanın uğurlamaya geldiğidir' denmişti. Hedefimizi tutturamadık, kahraman olarak ayrılmıyoruz buradan ama bu duygularım hiçbir zaman değişmeyecek.

İnsan bir yerle ilgili çok olumlu duygular yaşayınca bunları ayırmak birbirinden zor oluyor. Oraya  yanıma başkanımız, Ahmet Kavalcı, Önder Özen birlikte gelmişlerdi bu da pek sık rastlanan bir durum değil. Bana ne kadar içten yaklaştıklarını orada anlamıştım. Liverpool maçının ertesinde Konya'da 40 bin kişiye oynadığımız Trabzon maçı var. Bursaspor maçı var Feyenoord, Tottenham ben de en çok iz bırakan her sabah buraya 9'da gelmek. Onlarla çalışmak, kahve içmek bunları hiçbir şey değiştiremez.

Son olarak Fikret Orman; Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Bizden aldıkları yardımcılarıyla birlikte aldıkları paraları helal ediyoruz o da bize hakkını helal etsin.