Soldado'ya yıllık 2.2 milyon sterlin

Soldado'ya yıllık 2.2 milyon sterlin

Galatasaray'ın, Roberto Soldado'nun 2.2 milyon Sterlinlik maaşını ödemeyi kabul ettiği iddia edildi.

İngiliz internet sitesi Talksport, Galatasaray'ın, Tottenham'ın golcüsü Roberto Soldado'nun 2.2 milyon Sterlinlik maaşını ödemeyi kabul ettiği, kulüple bonserviste anlaşıldığı takdirde transferin gerçekleşeceğini iddia etti.

"Galatasaray, Tottenham'ın golcüsü Roberto Soldado'yu transfer edeceğinden emin" başlığını kullanan Talksport, İspanyol futbolcunun Tottenham'dan aldığı yıllık 2.2 milyon Sterlinlik maaşı Galatasaray'ın ödemeyi kabul ettiğini ve bonservis ücretinde anlaşılması halinde transferin sonuçlanacağını yazdı. Galatasaray'ın, kulübüyle 2 yıl daha sözleşmesi bulunan Soldado'nun transferi için 9 milyon Sterlinlik teklif yaparak ilgisini gösterdiğini vurgulayan Talksport, İspanyol futbolcunun Kuzey Londra'daki macerasının pek parlak geçmediğini ve geçen sezon sadece 7 Premier Lig maçında ilk 11'de sahaya çıkarak, 1 gol attığını ifade etti.
 
Allsport'un haberine göre de İspanyol oyuncuyu İstanbul'a çekmek için cazip bir sözleşme sunan Galatasaray, Soldado'yu satması için Tottenham'ı ikna edebilir. Haberde, Galatasaray'ın yeni bir golcü için harcayacak parasının olduğuna da dikkat çekildi.

DHA