''Süper Lig'e yükseleceğimize inanıyorum''

''Süper Lig'e yükseleceğimize inanıyorum''
Güncelleme:

TFF 1. Lig play-off yarı final ilk maçında 25 Mayıs Perşembe günü Boluspor'u konuk edecek Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, "Süper Lig'e yükseleceğimize inanıyorum." dedi.

ads by AdMaticSepil, gazetecilere yaptığı açıklamada, takımın son 3 haftada  gösterdiği performansın kendilerini umutlandırdığını söyledi. Play-off'ta  oynayacakları maçların hem Göztepe hem de İzmir için önemli bir süreç olacağını  vurgulayan Sepil, şöyle konuştu:
 
"Süper Lig'de bir İzmir takımının olmaması çok kötü. Umudumuz Süper  Lig'e çıkıp İzmir'i ligde temsil etmek. Takımıma sonuna kadar güveniyorum.  Play-off'ta kiminle oynayacağımız önemli değil. Play-off'a kalan takımlarla  oynadığımız maçlara baktığımızda galibiyetlerimiz, yenilgilerimiz,  beraberliklerimiz var. Hepsi iddialı takımlar, kiminle oynayacağımız fark  etmezdi. İşin sonunda mühim olan play-off'a kalmaktı, onu da başardık. Süper  Lig'e yükseleceğimize inanıyorum."
 
Sepil, İzmirlileri Boluspor maçına davet ederek, "İzmir'in birlikte  olması, birlikte hareket etmesi gerekiyor. Play-off'a bizim dışımızda 3 takım  kaldı, o şehirlerdeki kuruluşların ne yaptığına bakın, bizde maalesef heyecan  olmuyor." ifadesini kullandı.
 
Play-off primini, futbolcuların isteği doğrultusunda eşit  dağıtacaklarını belirten Sepil, play-off'ta başarılı olmaları halinde ne kadar  prim vereceklerini de oyunculara açıklayacaklarını aktardı.
 
Sepil, kendileri için endişe döneminin bittiğini belirterek,  "Play-off'a kalarak durumumuzun ne olduğu ortaya çıktı. Play-off'ta şansımızın  olduğuna inanıyorum, çıkamazsak da seneye yolumuza devam edeceğiz. Geldiğim gün  de aynı şeyi söyledim, Göztepe bu işte başarılı olacaktır. İyi bir kadromuz var, hangi ligde olursak olalım, iyi bir oyuncu birikimimizle giriyoruz." şeklinde  konuştu.
 
Boluspor müsabakasının biletlerinin bittiğini kaydeden Sepil, tribünde  yer alamayacakların maçı toplu olarak seyretmesi açısından görüşmeler  yapacaklarını sözlerine ekledi.