Final öncesi son sözler

Fransa ve Uruguay'ın teknik direktörleri basın toplantısı düzenledi.

Final öncesi son sözler
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Türkiye'de gerçekleştirilen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın finalinde yarın karşılaşacak Fransa ve Uruguay takımlarının teknik direktörleri ile kaptanları İstanbul'da basın toplantısı düzenledi.

The Ritz Carlton Hotel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Pierre Mankowski, oyuncularına güvendiğini ve şampiyonluk sevinci yaşamak istediklerini söyledi.

Mankowski, yarın çok özel bir gün olacağını belirterek, "Oyuncularıma çok güveniyorum ve bütün Fransız seyircilere şampiyonluk sevinci yaşatmak istiyoruz" dedi.

Uruguay'ın çok önemli bir takım olduğunu ve saygı duyduklarını aktaran Mankowski, Fransız futbolu için önemli bir maç oynayacaklarını vurgulayarak, "Bu nesil Fransa futboluna büyük katkı verecek. Bu oyuncuların adlarını ileride çok duyacaksınız. Didier Deschamps da buradan birkaç oyuncuyu A takıma çağıracaktır. Burada final oynamak Fransız futbolu için çok büyük bir şey" diye konuştu.

Bireysel değil takım olarak çok başarılı olduklarının altını çizen Mankowski, bu şampiyonada Fransa'yı çok iyi temsil ettiklerini de kaydetti.

Fransa Milli Takımı Kaptanı Paul Pogba ise finalde oynamanın muhteşem bir duygu olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"İlk hedefimiz finaldi ve yarın kazanmak istiyoruz. Büyük gurur duyuyoruz ve şampiyon olacağımızı umut ediyoruz. Buraya kadar gelmekten bile çok mutluyuz. Eğer kupayı kazanırsak büyük bir rüyam gerçek olacak. Şu an final oynamak bile unutamayacağım bir an."

Verzeri: "Kazanmak istiyoruz"
Uruguay Milli Takımı Teknik Direktörü Juan Verzeri, kupayı kazanmayı amaçladıklarını ve bunu tüm dünyaya göstermek istediklerini dile getirdi.

Uruguay futbolunun karakteri olan mücadeleci oyunlarını sahaya yansıtmak istediklerini belirten Verzeri, "Turnuvanın en önemli maçı yarın olacak ve kazanmak istiyoruz. Çok yorucu maçlar oynadık ama yarınki maçın büyüklüğünü ve ülkemiz için önemini biliyoruz. Bu nedenle yarın tüm gücümüzle savaşacağız. Yapmamız gereken, ülkemize bu kupayı götürmek" şeklinde konuştu.

Fransa'nın fiziksel olarak çok önemli bir takım olduğunun altını çizen Verzeri, "Fransa, çok tecrübeli bir takım. Bu yüzden sınırlarımızı zorlayacaklar. Buraya kadar gelmek de gerçekten çok zor. Bu final maçı sadece küçük unsurlarla kazanılabilir" ifadelerini kullandı.

Uruguay Milli Takımı Kaptanı Gaston Silva ise hayal ettikleri bir finalde oynaycaklarını söyleyerek şunları kaydetti:

"Dünya Kupası finalinde oynamak hem takım hem de bireysel olarak çok büyük bir mutluluk. Hep bunu hayal ediyorduk ama buralara gelebileceğimizi düşünmüyorduk. Kazanırsak, bu silinemeyecek bir zafer olur. Maçın tadını çıkaracağız."

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News