Yerry Mina için flaş açıklama ! "O takımı seçmemeli"

Yerry Mina için flaş açıklama ! "O takımı seçmemeli"
Güncelleme:

Kolombiya'nın efsane futbolcuları arasında yer alan Valderrama, Yerry Mina'nın Everton'a gitmemesi gerektiğini söyledi.

Ülkenin en büyük gazetesi El Espectador, Terim’in sözlerini manşete taşıdı. Kolombiya futbolunun efsane futbolcularından Carlos Valderrama ise ilginç bir yorumda bulundu. Radio Caracol’a konuşan Valderrama, Mina için, “Premier Lig ilgi çekici bir arena. Ama bana göre Şampiyonlar Ligi kesinlikle daha değerli. Yerry bence orta sıraları zorlayan Everton’ı seçmemeli” dedi.

ORADA FATİH TERİM GERÇEĞİ VAR

Valderrama, “Everton gibi orta sıra takımına gitmek yerine herkesin yetiştiriciliğini bildiği Terim’in Galatasaray’ına gitmesini tercih ederim” sözlerini kullandı. Öte yandan Barcelona Sportif Direktörü Abidal, “Yerry Mina transferi ile iligili bir şey söyleyemem. Harika bir Dünya Kupası geçirdi ona güveniyoruz. Ancak transferde her şey olabilir” demişti. Bonservisi Barcelona’da bulunan 23 yaşındaki stoper, Dünya Kupası’nda iyi bir iş çıkardı. Bu sebeple de peşinde birçok önemli kulüp bulunuyor.

SATAMAZLARSA KİRALAYACAKLAR

Barcelona’da düzenli olarak forma giymesi pek mümkün gözükmüyor. Katalan ekibinin planı onu 20 milyon euro üzerinde bir rakama satabilmek. Ancak bu parayı veren çıkmazsa, kiralanacak. Sarı-Kırmızılı ekip de UEFA’nın getirdiği mali koşullar sebebiyle kiralama formülünü devreye sokacak. Barça, onu kiralamaya karar verirse son kararı futbolcuya bırakacak. Cim-Bom’un Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılacak olması büyük avantaj. Genç futbolcu bu sebeple İstanbul’un yolunu tutabilir.

Akşam