Yıldız futbolcu görevliyi sakatladı !

Yıldız futbolcu görevliyi sakatladı !
Güncelleme:

Torino-Inter maçında Antonio Candreva'nın kullandığı frikik, bir güvenlik görevlisinin beline geldi ve görevlinin dalağı parçalandı.

İtalya Serie A’da Inter’in geçtiğimiz Pazar günü Torino ile karşılaştığı mücadelede inanılmaz bir olay yaşandı.Torino’nun 1-0 üstün götürdüğü mücadele esnasında Inter forması giyen Antonio Candreva’nın kullandığı serbest vuruş bir güvenlik görevlisinin beline isabet etti.

Beline gelen şut sonrasında şiddetli bir ağrı hisseden güvenlik görevlisi, ilk etapta yaşanan olayın ne derecede önemli olduğunun farkına varmadı. Antonio Candreva’nın kullandığı frikiğin, bir güvenlik görevlisinin beline gelmesi sonucu görevlinin dalağının parçalandığı ortaya çıktı.

Candreva’nın şutunda dalgağına top gelen görevli, ağrı hissetmesinin ardından hastaneye kaldırıldı.Hastaneye kaldırıldığı anda ise görevlinin dalağından büyük bir problem yaşadığı doktorlar tarafından tespit edildi.

Şutun gelmesiyle dalağı parçalanan güvenlik görevlisi, acilen ameliyata alındı. Talihsiz kişinin dalağının parçalandığı ve ameliyat ile dalağın alınması gerektiği kararlaştırıldı.

Yapılan ameliyatta dalağı alınan stad görevlisinin durumu ameliyatın ardından kısa bir dinlenme süreci sonrasında normale döndü.Yaşanan bu olaydan sonra iki kulübün de görevliye ziyarette bulunduğu ve güvenlik detaylarının da yeniden gözden geçirileceği belirtildi.

Antonio Candreva veya Inter Kulübü ise durumla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. Torino mücadeleyi Adem Ljajic’in attığı golle 1-0 kazanmayı başardı.Stad görevlisinin dalağını parçalayan Candreva, 59 dakika sahada kaldı. 59. dakikada oyundan çıkan Antonio Candreva yerini Rafinha’ya bıraktı.

31. haftası geçilen Serie A’da Inter topladığı 59 puanla 5. sırada yer alıyor. Torino ise 10. sırada ve 45 puanda son 7 haftaya girecek.