Zanka, Göztepe karşısında galibiyet istiyor

Fenerbahçe'nin Danimarkalı savunmacısı Zanka, Göztepe ile deplasmanda yapacakları maçta sahadan 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Zanka, Göztepe karşısında galibiyet istiyor
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

FB TV'ye açıklamalarda bulunan Zanka, deplasman maçlarının zorlu geçtiğini vurgulayarak, "Oraya 3 puan almak için gideceğiz. Çünkü bu seviyedeki bir ligde deplasmanlarda alınan 3 puanların çok büyük önemi var. Bunun bilincinde olup gideceğiz ve umarım bu 3 puanı tabloya yazdıracağız" dedi.

"DAHA İYİ OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

Sarı-lacivertli takımın birçok istatistikte zirvede olduğunu dile getiren Zanka, "Futbolda bazen bu tarz dönemler oluyor. Ben de bu dönemlerden birinde olduğumuza inanıyorum. Baktığınızda iş sadece topun çizgiyi geçmesine kalıyor. Biz o pozisyonları bulabiliyoruz ancak sonuçlar kısır geçiyor diyebilirim. Ancak bunun üzerine çalışıp daha iyi olmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"ÖZ GÜVEN BAŞARIDAN GEÇİYOR"

Seri galibiyetler alarak üst sıralarda olmaları gerektiğini anlatan Zanka, şunları kaydetti:

"Bu zamana kadar zorlu süreçlerden, zorlu maçlardan geçtik. Fakat takım olarak kendimize bir zafer modu oluşturmamız gerekiyor ve bu zaferlerle ilgili çalışmamız gerekiyor. Bu zaferlerle, galibiyetlerle birlikte daha iyiye gideceğimizi düşünüyorum. Tabii ki başarılı olduğunuz zaman öz güven geliyor. Kendi öz güveninizi kazanıyorsunuz. Aynı şekilde takım da öz güven kazanıyor. Aslında öz güven başarıdan geçiyor. Bunun için de çok çalışmamız gerekiyor. Seri galibiyetlerde taraftarın desteği de artıyor."

"ERSUN YANAL'LA SÜREKLİ OLARAK KONUŞUYORUZ"

Teknik direktör Ersun Yanal hakkında da konuşan Danimarkalı futbolcu, "Hocamla karşılıklı olarak konuşuyoruz. Onun benden emin olması, onun da benden ne istediğini bilmem çok önemli. Kendisi bana sürekli 'Kendini nasıl görüyorsun, takımı nasıl görüyorsun, nasıl daha iyi olabiliriz?' gibi sorular soruyor. Ben de hocama benden ne istediğini ve nasıl daha iyi olabileceğimi soruyorum. Çünkü ikimiz de Fenerbahçe'ye hizmet ediyoruz ve insanları gururlandırabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

(AA)

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News