''Formula 1'in en kötü dönemi''

''Formula 1'in en kötü dönemi''

Formula 1'in patronu Ecclestone, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, kural  değişikliklerinin yapıldığı 2014'ten bu yana Mercedes takımının rakiplerine büyük  üstünlük kurduğu şampiyonanın "en kötü dönemini yaşadığını" savundu.
 
Ecclestone, takımların 2016 otomobilleriyle ilk kez piste çıkacakları  İspanya'nın Barcelona kentindeki testler öncesinde İngiliz Daily Mail gazetesine  yaptığı açıklamada, Mercedes takımının hakimiyetiyle geçen son 2 yıldır  şampiyonanın heyecanını yitirdiğini belirterek, "Formula 1 en kötü günlerini  yaşıyor. Ailemi yarışa götürmek için paramı harcamam. Lewis Hamilton'ın ilk  sıradan başlayacağı ve büyük ihtimalle kazanacağı, diğer Mercedes pilotunun ise  podyumda yer alacağı bir yarışı izlemenin ne anlamı var" ifadelerini kullandı.
 
Daha çekişmeli yarışlar izlemek için sıralama turları sonrası  araçların piste yerleşiminde değişiklik yapılabileceği önerisinde bulunan 85  yaşındaki Büyük Britanyalı yönetici, "Sıralamalar olduğu gibi yapılır ve en hızlı  olanın hanesine 'pole' sayısı eklenir. Fakat 'pole pozisyonu' ve şampiyonadaki  durumuna göre, mesela 10. sıradan yarışa başlar. Sıralamalarda 3. olan sürücü, 7  veya 8. cepten kalkabilir. Bu şekilde benzer hızdaki pilotlar arasında daha fazla  rekabet olur. Bunu nasıl yapabileceğimize bakıyoruz" yorumunu yaptı.

Etiketler formula 1 f1 ecclestone