Real MAdrid'i Zidane'ın çocukları yaktı

Real Madrid, cezaya gerekçe gösterilen reşit olmayan futbolculardan 2'sinin, Zidane'ın çocukları olduğunu belirtti.

Real Madrid Kulübü, 8 futbolcudan dolayı FIFA'nın ceza verdiğini, bu futbolculardan 2'sinin teknik direktör Zinedine Zidane'ın çocukları olduklarını açıkladı.

FIFA'nın iki dönem transfer yasağı getirdiği İspanyol kulübü Real Madrid, cezaya gerekçe gösterilen reşit olmayan futbolculardan 2'sinin, teknik direktör Zinedine Zidane'ın çocukları olduğunu belirtti.

Real Madrid Genel Direktörü Jose Angel Sanchez ve kulübün hukuki işler direktörü Javier Lopez Farre, reşit olmayan futbolcuları kural dışı takımda tutmaları gerekçesiyle FIFA'nın verdiği iki dönem transfer yasağıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

"Detayları veremem ama bunların 2'si Zidane'ın çocukları"

FIFA'nın ceza verme gerekçelerini "gülünç ve saçma" olarak yorumlayan Sanchez, "39 futbolcu hakkında soruşturma yürütülüyordu ve 8 futbolcudan dolayı ceza verildi. Detayları veremem ama bunların 2'si Zidane'ın çocukları. Bir tanesi de Ezequiel Garay'ın (Zenit'te forma giyen Arjantinli futbolcu) erkek kardeşi" açıklamasında bulundu. Real Madrid'in reşit olmayan yabancı futbolcu getirirken asla kural dışı bir işlem yapmadığını belirten Sanchez, "Yabancı bir futbolcuyu getirirken onu ailesinden uzaklaştırmadık. Bu kulübün değerleri ve etik kuralları var" ifadelerini kullandı.

FIFA'ya itiraz etmeleri için 3 günde haber vermeleri, 7 gün içinde de itiraz gerekçelerini sunmalarını gerektiğini söyleyen Sanchez, "Kulübümüz, yapılacak itirazın olumlu sonuç vereceğine güveniyor. Konuyu CAS'a gitmeye gerek kalmadan FIFA içinde çözmeyi umuyoruz" diye konuştu. Real Madrid Genel Direktörü, FIFA'nın verdiği cezanın kulübün imajına da zarar verdiğini belirterek, "Beklenmedik bir karar çıktı. Bu zamana kadar hiçbir hazırlık yapmamıştık. Transfer yasağı, temmuz ayında yürürlüğe girecek gibi görünüyor ama itirazımız sonrası değişiklikler olacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Real Madrid'in hukuki işler direktörü Farre ise geçmişte aynı cezayı alan Barcelona'dan durumlarının farklı olduğunu savunarak, "Biz doğru hareket ettik. Belgelerimiz bunu gösteriyor. FIFA bir hata yaptı. Zaten bu tip olaylardan dolayı itiraz organları var" dedi.

Real Madrid Kulübü, FIFA'nın yasağıyla ilgili gerekli itirazın yapılacağını açıkladı

Reşit olmayan yabancı futbolcularla yaptığı sözleşmelerde kural hatası olduğu gerekçesiyle FIFA Disiplin Komisyonu tarafından 2 dönem transfer yasağı ve para cezası alan Real Madrid Kulübü, kendini savunan sert bir açıklama yaptı. Real Madrid Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada "Kesinlikle haksız olan bu cezaya karşı tüm sportif kurumlarda gerekli itirazlar yapılacaktır" denildi.

"İspanya Futbol Federasyonu'na bildirilmediği iddiaları kesinlikle yanlıştır"

FIFA'nın kararına karşı çıktığı noktaları 3 maddede toplayan İspanyol kulübü, "18 yaş altı yabancı futbolcuların İspanya Futbol Federasyonu'na kayıt edilmeden sahaya çıkartıldığı, bu futbolcularla sözleşme yapılırken kural hatası yapıldığı ve FIFA tarafından akademi olarak tanımlanan alt kategorilerde oynayan futbolcuların İspanya Futbol Federasyonu'na bildirilmediği iddiaları kesinlikle yanlıştır" ifadelerini kullandı.

FIFA Disiplin Komisyonu'nun iki dönem transfer yasağı verdiği diğer bir İspanyol kulübü olan Atletico Madrid de suçlamaları "haksız" olarak yorumlayıp, ilk olarak FIFA'ya buradan bir sonuç alınmaması halinde Uluslararası Spor Mahkemesi'ne (CAS) itirazda bulunulacağını duyurmuştu.