Almanya'da Mesut Özil depremi !

Mesut Özil'in Alman Milli Takımı'nı bırakma kararı sonrası Alman medyası adeta ikiye bölündü. İşte yapılan yorumlar...

Almanya'da Mesut Özil depremi !
A+ A-

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in Almanya Milli Futbol Takımı'nı bıraktığını açıklaması Alman spor basınında deprem etkisi yarattı.

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, milli futbolcu Mesut Özil ile ilgili haberi manşetten okuyucularına duyurdu.

"Mesut Özil artık Almanya için oynamayacak"

"Mesut Özil artık Almanya için oynamayacak" başlığını kullanan Bild Gazetesi, Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'in bu kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen resimden sonra yaşanan tartışmalar nedeniyle aldığını kaydetti.

Bild, Mesut Özil'in bu karar için çok düşündüğünü ve yaşanan tartışmalardan sonra ırkçı söylemler hissettiği sürece bu formayı giymeyi düşünmeyeceğini aktardığını belirtti.

Almanya basınını ikiye böldü

Mesut Özil'in Almanya Milli Futbol Takımı'nı bıraktığını açıklaması Alman basınında geniş yer buldu. Almanya basınından bazı medya kuruluşları Mesut Özil'in milli takımı bırakmasını haklı bulurken, bazı kurumlar bu durumu eleştirdi.

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, veda haberini okuyucularına manşetten duyururken, Mesut Özil'in bu kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen resimden sonra yaşanan tartışmalar nedeniyle aldığını kaydetti.

Bild, Mesut Özil'in bu karar için çok düşündüğünü ve yaşanan tartışmalardan sonra ırkçı söylemler hissettiği sürece bu formayı giymeyi düşünmeyeceğini aktardığını belirtti.

Spigel‚ "Mesut Özil, Alman Milli Takımı'nı bıraktı" başlığını atarken, kendisine karşı ırkçılık ve saygısızlık yapıldığını söyledi.

Mesut Özil Milli Takımı bıraktı !Mesut Özil Milli Takımı bıraktı !

 

Augsburger Allgemeine Gazetesi, suçun Mesut Özil'de olduğunu belirterek, milli takım kapılarının kendisine tamamen kapandığını ifade etti.

Stern internet sitesi, Mesut Özil'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tekrar fotoğraf çektirebileceğini ve bu durumdan pişman olmadığını dile getirdi.

Waz gazetesi ise "Mesut Özil suskunluğunu bozdu" başlığı ile tecrübeli futbolcunun milli takımından veda ettiğini okuyucularına duyurdu.