Ünlü teknik direktörden futbolcularına şok sözler: Bu i..nelerle mi kazanacağım?

Şimdilerde PSG'i çalıştıran Thomas Tuchel'in 2017 yılının Mayıs ayında Borussia Dortmund'dan kovulmasının sebebi ortaya çıktı. İddiaya göre Tuchel, Dortmund otobüsünün bombalı saldırıya uğramasının ardından maça çıkmak istemeyen Marco Reus ve Gonzalo Castro için Bu i..elerle mi...

Ünlü teknik direktörden futbolcularına şok sözler: Bu i..nelerle mi kazanacağım?
A+ A-

MYNET.COM | Bu sezon Ligue 1'de açık ara liderliğini sürdüren PSG'de teknik direktör Thomas Tuchel'in asıl hedefi ise Şampiyonlar Ligi kupası... Alman teknik adamın Devler Ligi'ndeki en büyük başarısının ise Borussia Dortmund ile gördüğü çeyrek final olarak göze çarpıyor.

HOMOFOBİK CÜMLE SONU OLDU
Alman gazeteci Pit Gottschalk ise Thomas Tuchel ile ilgili çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. Gottschalk, "Soyunma odasındaki fısıltılar" isimli kitabında Tuchel'in 11 Nisan 2017'de oynanacak Borussia Dortmund-Monaco maçı öncesi takım otobüsüne yapılan bombalı saldırı sonrası söylediği "homofobik" cümle nedeniyle kovulduğunu yazdı.

Gottschalk'a göre; Tuchel, ertesi gün oynanan maça çıkmak istemeyen oyuncularını dikkate almadı. Hatta Dortmund Spor Direktörü Hans-Joachim Watzke ile birlikteyken kendisine yaralanan Marc Bartra'yı hatırlatıp maçın ertelenmesi gerektiğini söyleyen takım kaptanları Marco Reus ve Gonzalo Castro için Watzke'ye döndü ve "Bu i..elerle kazanabilir miyim?" dedi.

Kitapta, Watzke'nin bu söz sonrası Tuchel'i tamamen gözden çıkardığı ve Alman teknik adamın da Mayıs ayında kovulduğu yazıldı. Söz konusu maçları 2-3 ve 3-1'lik skorlarla kaybeden Dortmund, Şampiyonlar Ligi'ne çeyrek finalde veda etmişti.

SALDIRGAN 14 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI
Bu arada patlamayı gerçekleştiren Sergej W. "cinayete teşebbüs ve patlayıcı madde kullanmak" suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Alman ve Rus vatandaşlığına sahip 29 yaşındaki Sergej W'nin, saldırıyla Borussia Dortmund Kulübü'nün hisselerini düşürerek, büyük miktarda kar etmeyi amaçladığı belirtilmişti.