için kaldı

Zidane'dan FIFA'ya tepki !

Zidane'dan FIFA'ya tepki !
Güncelleme:

Atletico Madrid ve Real Madrid'e verilen transfer yasağı cezası İspanya'da gündem oldu.

Real Madrid'in ceza almasına neden olan gerekçelerden biri olarak, şu  anda takımı çalıştıran teknik direktör Zinedine Zidane'ın çocuklarını bu kulüpte  futbola başlatırken yapılan usulsüzlük gösterilmişti. İspanya 1. Futbol Ligi'nde  (La Liga) yarın Osasuna'ya karşı oynayacakları maç öncesinde basın toplantısı  düzenleyen Zidane, FIFA'nın verdiği yasakla ilgili sorulara, "Çocuklarım burada  büyüdü. Futbol oynayamayacak olmaları saçma. Hiçbir şey anlamıyorum." cevabını  verdi. Real Madrid kulübünün söz konusu olayla ilgili hukuki adım atarken en  iyisini yapacağına inandığını vurgulayan Zidane, "Beni rahatsız eden bir konu.  Umarım en kısa sürede düzelir." dedi.
 
 Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone de, FIFA'nın verdiği  cezaya yönelik kulübünün yaptığı eleştiri dolu açıklamaya tamamen katıldığını  bildirdi. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yapılacak itirazdan olumlu  bir sonuç çıkmaması halinde 2018 Ocak ayına kadar transfer yapamayacak  olmalarının hatırlatılması üzerine ise Simeone, "İki yıllık takıma sahip olup  olmadığımızı şimdiden söylemek zor. Bunu alınacak sonuçlar belirleyecek. Kadronun  değerlendirmesi sezon sonunda yapılır. Geçen sezon için kadromuz mükemmeldi.  Umarım bu yıl da öyle olur. En önemlisi konu, kadromuzun verimli olması."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Öte yandan geçtiğimiz yıllarda FIFA'dan benzer bir ceza alan  Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique de yarın oynayacakları Celta Vigo  maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Atletico Madrid ve Real Madrid'e  verilen cezalarla ilgili yöneltilen sorulara, "Bize verilen ceza adaletsizdi,  onlar için de aynı durum söz konusu. Biz bu sıkıntıyı aşıp kupalar kazandık. Bu  işler böyle yürüyor. Kabul etmek lazım. Herşeye rağmen iki kulübün de çok geniş  kadroları var." yanıtını verdi.
 
İspanyol basınında yapılan yorumlarda ise Barcelona'nın geçen yıl  transfer yasağına rağmen Arda Turan ve Aleix Vidal'ı transfer ettiği ancak ocak  ayına kadar bu futbolcuları oynatamadığı hatırlatılarak, Real Madrid ve Atletico  Madrid'de de "yeni bir Arda olayı yaşanabileceği" yazıldı.