Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !
AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması

‘Pehlivan’ Balkan Yollarına Düşüyor

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından tasarlanan ve 2015 yılında "En İyi Tasarım Ödülünü" alan elektrikli otomobil "Pehlivan-Elektrak',...

‘Pehlivan’ Balkan Yollarına Düşüyor
A+ A-

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından tasarlanan ve 2015 yılında "En İyi Tasarım Ödülünü" alan elektrikli otomobil "Pehlivan-Elektrak', Balkan turuna çıkmaya hazırlanıyor.

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yaptığı "Pehlivan-Elektrak" adlı araç 2015 Ağustos ayında katıldığı TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışında "En İyi Tasarım Ödülünü" alma başarısını göstermişti.

Yaptıkları aracın tanıtımını Uluslararası alanda yapmak isteyen öğrenciler 19-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Balkan Turuna çıkmaya hazırlanıyor. 19 Nisan 2016 tarihinde Edirne'den yola koyulacak olan ekip sırasıyla Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Karadağ, Arnavutluk rotasını izleyerek turu tamamlayacak.

20 Nisan 2016'da Soyfa Teknik Üniversitesi'nde Balkan Turunun ilk tanıtımını gerçekleştirecek olan ekip üyeleri tanıtım noktalarında çeşitli etkinliklerde düzenleyecekler. 21 Nisan'da ise Yunanistan'ın Selanik şehrinde olacak olan ekip "Aristotle University of Thessaloniki'de elektrikli araç üretmeyi planlayan bir ekiple de ortak proje çalışmaları yürütecek.