Google Play'de yeni dönem başlıyor

Google Play'de yeni dönem başlıyor
Güncelleme:

Google Play'da yer alan oyunların 10 dakikalık demoları indirmeden oynanabilecek.

Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) duyurulan yenilikler arasında Google’ın, oyunların 10 dakikalık demolarının akıllı telefonlarda indirilmeden oynananabilir olması yer alıyor.

Google, oyun oynamayı seven akıllı telefon kullanıcılarının hoşuna gidecek bir yenilik getirdi. Kullanıcıların oyunları akıllı telefonlarına yüklemeden 10 dakika boyunca deneyebilecekleri bu sisteme ''Search Trial Run Ads'' adı verildi.

Önümüzdeki günlerde aktif hale getirilmesi planlanan sistemi kullanmak isteyen kullanıcıların, akıllı telefonlarını Wi-Fi üzerinden internete bağlamaları gerekiyor.

Google’ın konferansta tanıttığı bir diğer özellik ise Video Recording API. Geliştiriciler bu yenilik sayesinde geliştiridikleri oyunlara video kayıt etme özelliğini ekleyebilecekler. Oyuncular da isterlerse oynadıkları oyunları kaydedip video paylaşım sitelerinde paylaşabilecekler. Ancak bu özelliğin aktif hale gelmesinin Nisan ayını bulması bekleniyor.

Google, Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Google Play’e ‘Indie Corner’ adında bir bölüm açılacağını ve bu bölümde kaliteli içeriğe sahip oyunları sergileceğini belirtti. Yani oyun geliştiricilerinin ürettiği içerik ne kadar kaliteli olursa Google’da bu oyuna daha çok önem vererek oyunu ön plana çıkaracak. Google’ın bu hamlesiyle arama sonuçlarında benimsediği ‘Alakalı Kaliteli İçerik’ anlayışını Google Play’de de benimsediğini görüyoruz.