Google Play Filmler artık ücretsiz dönem başlıyor

Dünya internet devi Google, yakında Google Play Filmler ile alakalı önemli bir duyuruya hazırlanıyor. Duyuruyla birlikte Play Filmler'de ücretsiz film izleme dönemi başlayabilir.

Google Play Filmler artık ücretsiz dönem başlıyor
A+ A-

Log.com.tr'de yer alan habere göre XDA tarafından Android kodlarında bulunduğu kadarıyla Google, mobil uygulamada “reklam destekli” yüzlerce ücretsiz film sunmayı planlıyor. Yani kişiler filmi ücretsiz olarak izleyecek ancak içerisinde “birkaç reklam” ile karşılaşacak.

 

Firmanın bu reklam destekli altyapıyı platform içerisinde her film için aktif etmesi beklenmiyor. Özellikle de yeni filmlerde böyle bir kullanımın sağlanmayacağı düşünülüyor. Burada daha çok üstünden uzun bir süre geçmiş eski filmlerin hedeflendiği düşünülüyor. Ayrıca şu an içerikte gösterilecek reklamların sıklığı ya da miktarı hakkında da bilgimiz bulunmuyor. 

Yapılan çalışma Google Play Filmler özelinde güzel görünüyor Firmanın buradan ulaşabileceğiniz uygulaması için yaptığı resmi açıklama ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

“Google Play Filmler ile, Google Play’de satın aldığınız veya kiraladığınız filmleri seyredebilirsiniz. En sevdiğiniz filmleri Android telefonunuzda veya tabletinizde ya da Chromecast kullanarak herhangi bir HDTV’de anında seyredebilirsiniz. Ayrıca videoları indirerek, İnternet bağlantınız olmadığında bile her yerde seyretmeniz mümkündür.

Aradığınız film henüz kullanıcılara sunulmadıysa, filmi istek listenize ekleyebilir, böylece film satışa veya kiralamaya hazır olduğunda bildirim alabilirsiniz.” Yeni reklam destekli ücretsiz film izleme film süreci hakkında bilgilerin yakında netleşmesi bekleniyor. Bu yapının servisin kullanımını katlayacağı düşünülüyor.