iPhone 14'ün neye benzeyeceğine dair ilk fotoğraf sızdı

iPhone 14'ün neye benzeyeceğine dair ilk fotoğraf sızdı
Güncelleme:

Apple'ın sonbaharda tanıtması beklenen yeni oyuncağı iPhone 14'e ait olduğu iddia edilen cihazın ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Apple'ın Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı yeni iPhone ailesi ortaya çıkmaya başladı.

Apple'ın yine iPhone 14 iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak 4 farklı modelle oluşturması beklenen iPhone 14 serisinde "Mini" versiyonundan da vazgeçeceği öğrenildi.

Japonya basınında ortaya atılan bir iddiaya göre cihaz şık bir tasarıma, daha hızlı A16 bionic çipe, gelişmiş kameralara sahip olacak. Bunlar iPhone 13'teki özelliklerin geliştirilmiş hali olarak görülebilir. Bir diğer sızıntı ise Touch ID'nin geri geleceği yönünde. 

Çin merkezli mikroblogging sitesi Weibo'daya iPhone 14'ün kalıpları sızdırıldı. Görüntüde dört farklı iPhone modelinin kalıbı görülüyor. 

yeni iphone 14 kalıbı

Dikkat çeken ilk detay dört telefon arasında iPhone Mini'nin yer almaması. Apple'ın satış performansından memnun olmadığı Mini modelini uzun süredir iptal etmeyi planladığı konuşuluyordu. 

Sızdırılan karede yer alan modeller şu şekilde: 6,1 inç iPhone 14, 6,1 inç iPhone 14 Pro, 6,7 inç iPhone 14 Max ve 6,7 inç iPhone 14 Pro Max.