Instagram tepki çeken güncellemesini yayınladı

Instagram tarafından yapılan açıklamada beğeni yarışından psikolojik olarak olumsuz etkilenen kullanıcıları korumak amaçlı olarak böyle bir uygulamaya gittikleri belirtilmişti. Şimdi bu konu hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı.

Instagram tepki çeken güncellemesini yayınladı
A+ A-

Facebook'un kanatları altındaki şirket, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki belirli kullanıcılar için bu özelliği aktif hale getirdi.

Instagram beğeni gizleme özelliği için Instagram CEO'su Adam Mosseri yaptığı açıklamada bu haftadan itibaren özelliğin ABD'de test edilmeye başlandığı ancak ilk aşamada tüm kullanıcıların bundan etkilenmeyeceğini belirtti. Test grubunun parçası olan kişiler bundan sonra beğeni sayısını göremeyecek. Bu özelliğik daha önce de Brezilya, Kanada ve Japonya dahil 7 ülkede test edilmişdi.

Şirket, henüz 7 ülkedeki testlerin sonuçlarını yayınlamadı ancak hedef insanların platformdaki etkileşim şekillerinin nasıl değişeceğini ya da bu özellikten nasıl etkileneceğini test etmek. Aynı zamanda beğeni baskısını ortadan kaldırmak.

Özelliğin menzili günden güne genişliyor. Beğeni gizlemeyi şimdilik test eden Instagram, yakın zamanda bu özelliği aralarında ülkemizin de olduğu çok daha fazla ülkeye doğru genişletebilir.

Testlerden yeterli verileri toplayan şirket, ilk sonuçları ve bu sonuçlarla ilgili değerlendirmesini de açıklayacak.

Shiftdelete