WhatsApp'ta karanlık mod nasıl açılır ?

Mobil dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uyarısı WhatsApp'a karanlık mod özelliği artık devreye girdi. İşte Peki WhatsApp'ta karanlık modu açmanın yolları.

WhatsApp'ta karanlık mod nasıl açılır ?
A+ A-

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan ve 1.5 milyar aktif kullanıcısı ile en popüler mesajlaşma uygulaması unvanının sahibi olan whatsapp bir kez daha platforma entegre edilen yenilik ile gündemde. 

Cnet'te yer alan habere göre, uzun zamandır beklenen whatsapp karanlık mod özelliği iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu. 

whatsapp gece modu özelliğini kullanabilmek için Google Play Store ve App Store'dan  uygulamanın son sürümünü indirmeniz gerekiyor. 

Android 10 ve iOS 13 kullanıcıları, telefonlarının ayarlar kısmından karanlık mod seçeneğini etkinleştirdiğinde otomatik olarak whatsapp için de karanlık mod özelliği aktif hale geliyor.  

 Android 9 ve daha eski Android sürümlerindeki kullanıcılar ise whatsapp Ayarları > Sohbetler > Tema’ya giderek ‘Koyu’ seçeneğini işaretleyerek bu özelliği aktif hale getiriyor.