Türkiye'deki Black Friday indirimlerinde büyük tuzak! İşte kanıtı

ABD ve İngiltere’de büyük indirimlerin yapıldığı Black Friday (Kara Cuma), Türkiye’de tam bir skandala dönüştü. Önce yükseltilip sonradan indirime giden fiyatları sosyal medya kullanıcıları tek tek ifşa etti.

Türkiye'deki Black Friday indirimlerinde büyük tuzak! İşte kanıtı
A+ A-

E-Ticaret ve perakende sektöründe alışveriş çılgınlığı başladı. ABD ve İngiltere'de reel ve büyük indirimlerle tanınan Black Friday; taklit isimlerle Türkiye'de de uygulanmaya çalışıldı ama fiyasko oldu. Kara Cuma, Efsane Cuma, Şahane Cuma isimleriyle firmalar, yüzde 90'a varan indirimler yapacağını açıkladı. Kara Cuma'yı, Türkiye'deki e-ticaret siteleri ve bazı markalar önce büyük haberlerle tanıttı.

Kimi firmaların bugün ve yarın da devam ettirdiği sözde indirimler ile hem perakende hem e-ticaret tarafında, alışveriş rekoru beklendiği açıklandı. Ama ne yazık ki indirimler umulduğu gibi olmadı. Fiyatların önceden şişirilip sonra normal seviyeye çekilerek indirim olarak sunulması, tüketiciyi kızdırdı. Kara Cuma, birkaç firma hariç, sezon boyu uygulanan indirim taktiklerinden öteye geçemedi. Bazı şirketler de neredeyse her alışverişte kasada yapılan yüzde 10-20 gibi indirimleri "efsane" olarak duyurdu.

İşte sosyal medyada paylaşılan tartışma yaratacak o görseller: