Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'den devralan CHP'li Başkana icra şoku

Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'den devralan CHP'li Başkana icra şoku

Yerel seçimlerde Samsun Atakum Belediye Başkanı seçilen CHP'li Cemil Deveci, koltuğu AK Partili başkandan devralır almaz icra şoku ile karşılaştı.

Samsun'un 192 bin nüfuslu ilçe belediyesi Atakum'un, Sayıştay raporlarına göre 129 milyon TL'ye yakın borcu bulunuyor. Belediyenin buna rağmen geçen yıl 2 milyon 94 bin lira harcayarak Osmanlı hamamı yaptırdığı belirlendi.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre Atakum Belediyesi'nin AK Partili Başkan İshak Taşçı döneminde sadece 2018 yılında yapılan ve belediyeyi icralık eden harcamaların maliyeti dudak  uçuklattı. Geçen yıl belediyenin başkanlık katı, belediye başkanı odası, başkanlık holü, özel kalem, bekleme alanı ve encümen toplantı odasına 218 bin TL'lik mobilya alındı.

SUNİ ÇİM AQUAPARK
Kent meydanında çevre düzenlemesi için de 1 milyon 290 bin TL harcandı. Belediyeye 107 bin TL'lik de suni çim alındı. Atakum'da 2017'de yapımına başlanan Aquapark 900 bin TL'ye mal olurken, yayla konakları da 686 bin liralık fatura çıkardı. Belediyenin en büyük gideri ise Osmanlı Hamamı'na oldu. 2018 Mart ayında açılışı yapılan hamamın yapımı 1 milyon 655 bin, ısıtma ve havalandırma sistemi 224 bin, hamama alınan ürünler ise, 215 bin liraya mal oldu.

TURİZM DURAĞI OLACAKTI
Eski Başkan AK Partili İshak Taşçı, “Tuz odası, havuzu, saunası ve dinlenme alanlarıyla birlikte, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Osmanlı Hamamı önemli bir turizm durağı olacak” diyerek hamamı övmüştü. Ancak harcamalar belediyeyi zora sokunca icra geldi.
 
 

Sözcü