Beşiktaş Belediyesi yüzleri güldürdü

Beşiktaş Belediyesi yüzleri güldürdü

Geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ta yaşanan fırtına ve tarihi ortalamaların üstünde düşen yağış seviyesine rağmen, ilçede daha önceki dönemlerde ihmal edilen ama Beşiktaş Belediyesi’nin İSKİ’yle el attığı altyapı çalışmaları Beşiktaşlıların yüzünü güldürdü.

Geçmiş yıllarda evlerini sel vuran birçok ilçe sakini, belediyenin yürüttüğü alt yapı çalışmalarıyla, son yağan yoğun yağışlarda herhangi bir sorun yaşamadıklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise, ilçede sorunlu olan bölgelerdeki altyapı çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam edeceğini vurgulayarak;

“Beşiktaş'ta uzun yıllar çözümsüz kalan altyapı sorunları nedeniyle defalarca evini sel vuran komşumuz, altyapı çalışmamız sonrasındaki yoğun yağışta evini su basmadığı için çok mutlu. İlçemizdeki altyapı çalışmalarını tamamladığımızda, su baskınları sorununu tamamen çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

10 yıldır Nüzhetiye Caddesi üzerinde yaşayan ve evini tam dört defa sel vuran ilçe sakini Sara Çilem Deffert ise belediyenin konuyla ilgili yaptığı altyapı çalışmaları hakkında şunları dile getirdi;

“Yağmur yağdığı gecelerde uykumdan uyanıp sabaha kadar nöbet tutardım kaygılı bir şekilde, evimi tekrar su basacak mı diye. Çalıştığım evde olmadığım zamanlarda ailemi ve komşularımı uyarıp onlara evimin yedek anahtarlarını verirdim. Artık bunlar benim için geçmişte kaldı. Çünkü belediyemizin yaptığı bu son altyapı çalışması sayesinde, geçenlerde yağan yoğun yağmur sonrası evime hiçbir şey olmadı. Beşiktaş Belediyesi’ne ve Başkan Rıza Akpolat’a çok teşekkür ediyorum.”