Beylikdüzü Belediyesi farkını ortaya koydu

Beylikdüzü Belediyesi’nin dünyanın önde gelen online eğitim platformu Coursera ile yaptığı iş birliği yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kurs kayıtlarının başladığı 23 Eylül’den bu yana 107 bin 314 kişi kayıt yaptırdı.

Beylikdüzü Belediyesi farkını ortaya koydu
A+ A-

Covid-19 pandemi sürecinin online eğitimlerin önemini gösterdiği bir dönemde, dünyanın önde gelen online mesleki eğitim platformu Coursera, dünyada ilk kez bir yerel yönetimle Beylikdüzü Belediyesi ile çözüm ortaklığı kurdu. Beylikdüzü Belediyesi’nin aldığı online eğitim kurs hibesiyle sayesinde, dünyanın önde gelen online mesleki eğitim platformu Coursera iş birliğiyle ile başlattığı tüm Türkiye’yi kapsayan uzaktan eğitim hareketi 23 Eylül’de başladı. 50 saniyede bir öğrencinin kurs başvurusunda bulunduğu eğitim platformuna, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Beylikdüzü Belediyesi ve Coursera’nın işbirliğiyle binlerce kişi dünyanın en saygın üniversitelerinden eğitim alma imkanı yakaladı.

Bin 921 Kişi Sertifikalarına Kavuştu

Eğitimlere, şimdiye kadar 107 bin 314 kişi kayıt yaptırdı. Aktif 25 bin 821 öğrenci, uluslararası pek çok prestijli üniversiteden 68 bin 489 kurstan toplam 40 bin 132 saat ders aldı, bin 921 öğrenci ise başarıyla kursları tamamlayıp sertifikalarına kavuştu.

 Başvurular Ekim Sonuna Kadar Devam Ediyor

 Katılımcıların Harvard, Yale, Cambridge, Stanford ve Duke gibi dünyanın prestijli üniversitelerinden eğitim alabileceği eğitim hareketine kayıtlar www.courserabeylikduzu.org web sitesi üzerinden yapılıyor. Eğitimlere başvurular ekim ayı sonuna kadar devam edecek. Kursiyerler 31 Aralık 2020 tarihine kadar kayıt oldukları kurslardan faydalanabilecek. Beylikdüzü Belediyesi'nin aldığı online eğitim kurs hibesi sayesinde, dünyanın en saygın üniversite ve şirketlerinin verdiği, değeri 10 milyon dolar olan kurslara, erişim ücretsiz olarak sağlanıyor. Kurs sonunda öğrencilerin özgeçmişleri, dünyanın önde gelen 2 bin 400 uluslararası firmasıyla paylaşılacak.

Çalık: Türk Bayrağı İlk Kez Temsil Ediliyor

Beylikdüzü Belediyesi olarak yaptıkları işbirliğiyle Coursera eğitim programını Türkiye genelinde tüm yurttaşlara sunacak olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, tüm vatandaşları kurslara katılmaya davet etti. Coursera ile devam eden sürecin takipçisi olan ve konferans görüşmelerine katılarak değerlendirmelerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Coursera ile birlikte önemli ve özel bir işe imza attık. Geri dönüşler ve ilgi de oldukça güzel. Pandemi döneminde online eğitimin önemini görerek bu eğitim hareketini başlatmıştık ve bugün geldiğimiz noktada binlerce kişi dünyanın önde gelen üniversiteleri ile buluşuyor. Eğitimi her zaman önceliğimize koyarak yatırım ve çalışmalara imza atmaya gayret ediyoruz. Sürecin tüm aşamalarını takip ediyoruz. Coursera’nın dünyanın dört bir yanındaki temsilcileri ile de iletişimimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde 85 katılımcının ve birçok ülke bayrağının yer aldığı bir online toplantı yaptık. Türk Bayrağı ilk kez orada temsil ediliyor ve bundan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Beylikdüzü Farkını Ortaya Koyuyor

Beylikdüzü’nün DNA’sında yenilik ve inovasyonun her zaman olacağını söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Dünyanın önde gelen online eğitim platformu Coursera, ilk kez bir belediye ile Beylikdüzü Belediyesi ile iş birliği yapıyor. Yaptığımız işbirliğiyle Coursera eğitim programından faydalanmamız ve eğitim programını tüm yurttaşlarımıza sunacak olmamız, Beylikdüzü’nün farkını ortaya koyuyor. Tüm İstanbul’a nefes olma iddiamızın ancak eğitimle ve demokrasi kültürünün gelişmesiyle mümkün olacağını biliyoruz. Fark yaratacak ve vatandaşlarımızın hayatlarına artı değer katacak projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Eğitim Platformunun En Genç Üyesiyiz

Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Coursera ile yaptıkları işbirliğinden duyduğu memnuniyeti “Dünyanın en büyük online eğitim platformunun bir üyesi olmak, 71 milyon kayıtlı öğrencisi olan bir platformun içerisinde yer almak bizi çok mutlu etti. Biz, online eğitim platformunun en genç üyesiyiz, çok yol almamız gerekiyor.” diyerek dile getirdi.

Aydınlık Yarınların İnşası İçin Özveriyle Çalışacağız

Aydınlık yarınların inşası için özveriyle çalışmayı sürdüreceklerini söyleyen Belediye Başkanı Çalık konuşmasını “Covid-19 salgını, çevrimiçi eğitimin önemini ortaya koydu. Salgını bir eğitim fırsatına çevirerek, Beylikdüzü’nden tüm Türkiye’yi kapsayan bir uzaktan eğitim hareketi başlattık. Meslek sahibi olmak veya becerilerini geliştirmek isteyen insanlarımıza nitelikli eğitim imkanı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarımız Coursera kurslarından faydalanmaya başladı. Eğitim hayatının bu kadar kesintiye uğradığı bir dönemde, Coursera’yla yaptığımız iş birliği ile Beylikdüzü’ndeki gençlerin yanında, Türkiye’deki gençlere de büyük bir katkı sunacağımızı düşünüyorum. Gençlere maksimum düzeyde iş imkanı sağlayabileceğimiz imkanlar, gençlerin kendilerini yetiştirebileceği, dijital gelişimi yaşayabileceğimiz ortamlar oluşsun istiyoruz. Bu iş birliği ile olumlu bir değişim yaratma çabası içindeyiz. Uluslararası bağlantılarımızı da maksimum düzeye çıkarma gibi bir amacımız ve niyetimiz var.” diyerek noktaladı.