Bisiklet severler ‘Avrupa hareketlilik haftası’ için pedal çevirdi

Bisiklet severler ‘Avrupa hareketlilik haftası’ için pedal çevirdi

Kartal Belediyesi, Avrupa Birliği tarafından, belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya teşvik etmek amacıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nı bisiklet kortejiyle kutladı.

Avrupa Birliği tarafından, her sene 16-22 Eylül arasında, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesini teşvik etmek amacıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası, Kartal’da ‘Bisiklet Korteji’ etkinliğiyle kutlandı.

Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, sabahın erken saatlerinde Kartal Meydanı’ndaki Atatürk Heykeli’nin önüne gelen bisiklet severler, Dragos Sahil Amfi Tiyatro’ya kadar pedal çevirdi. Etkinliğin devamında, Dragos Sahil Amfi Tiyatro’nun önüne gelen bisiklet severlerin bazıları, Spor İşleri Müdürlüğü tarafından alanda düzenlenen sabah sporu etkinliğine katıldı.

Başkan Yardımcısı Adem Uçar’dan Teşekkür

Etkinliğe katılarak, bisiklet severler ile birlikte pedal çeviren Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “Bugün, büyük Kartal ailesi olarak Avrupa Hareketlilik Haftası’nı bisiklet korteji etkinliği ile kutluyoruz. Bisiklet severlerimiz ile birlikte Dragos’a kadar pedal çevirdik. Bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Kartal Belediyesi olarak, temennimiz daha yeşil ve daha doğal bir dünyada hep birlikte barış içinde yaşamak.” İfadelerini kullandı.