İBB’den yeni bir konser serisi: Sahnem İstanbul

İBB’den yeni bir konser serisi: Sahnem İstanbul

İBB, İstanbulluları açık havada kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmak ve sanatçıları desteklemek için yeni bir etkinlik serisi başlatacak.

Binlerce müzisyen, İBB iştiraklerinin desteğiyle “Sahnem İstanbul” konserlerinde sahne alacak. Bugün başlayacak konserlerle şehir yeniden notalarla buluşacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yaz aylarında İstanbul’un dört yanında kültür-sanat aktiviteleri düzenlemeye devam ediyor.

Konserler, tiyatro gösterimleri, çocuk etkinlikleri, sergiler ve daha pek çok etkinlikle şehir sanatla buluşurken, sanatçılara da destekler sağlanıyor. İBB, bu kapsamda gerçekleştirdiği açık hava etkinliklerine, iştiraklerinin iş birliğiyle yeni bir seri daha ekliyor. Bugün başlayacak “Sahnem İstanbul” konserlerinde, binlerce müzisyen İstanbul’un dört bir yanını açık hava sahnesine dönüştürüyor.

“Sahnem İstanbul” projesinde, İBB tarafından Mart 2021’de gerçekleştirilen #İstanbulBirSahne açık çağrısına başvuran müzisyenler yer alıyor. Bu açık çağrıya başvuran yaklaşık 3 bin müzisyen, başvuru sıraları doğrultusunda 5 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında #İstanbulBirSahne konserleri kapsamında İstanbullularla buluştu. Pandemiden en çok etkilenen gruplar arasında yer alan müzisyenlere verilen desteğin artırılabilmesi amacıyla, projenin ikinci fazı olarak İBB iştiraklerinin destekleriyle Sahnem İstanbul projesi hayata geçirildi. “Sahnem İstanbul” konserlerinin sanatçı bilgilerine ve saatlik programına Kültür AŞ web sitesi www.kultur.istanbul üzerinden erişebilir.

Sahnem İstanbul Projesi’nin bugünkü programı şöyle:

Çekmeköy Madenler Meydanı: 13.00 - 20.00
Eminönü Meydanı: 13.00 - 20.00
Maltepe 50. Yıl Parkı: 13.00 - 17.00
Eyüp Otakçılar Parkı: 14.00 - 21.00
Saraçhane İBB Binası Karşısı: 13.00 - 20.00. Kültür Sanat Servisi