İDO, Büyükçekmece - Bursa hattı hizmete girdi

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. ve Büyükçekmece Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Büyükçekmece – Mudanya (Güzelyalı) hattı, özellikle Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt’ta ikamet eden vatandaşların ulaşım problemini ortadan kaldırdı.

İDO, Büyükçekmece - Bursa hattı hizmete girdi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Büyükçekmece’den Bursa’ya seyahat planlaması yapan bir yolcu, Esenler Otogarı’na 70 dakika süren yolculuk sonrası yaklaşık 4 saatte Bursa’ya varabiliyor. Karayolu tercihiyle ise yaklaşık 5 saat 10 dakikada Bursa’ya varan yolcular, İDO Büyükçekmece- Bursa hattı deniz otobüsü seferleri sayesinde sadece 95 dakikada Bursa’ya gidebilecek.  İDO deniz otobüsü seferleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri hizmet verecek.

“İlk hedef Büyükçekmece – İstanbul hattı”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve İDO İşletmesi Genel Müdürü Hasan Üstündağ’ın katılımıyla gerçekleşen törende Mudanya’dan Büyükçekmece’ye ilk seferini gerçekleştiren Hazerifen Çelebi deniz otobüsü alkışlarla Mimarsinan İskelesine yanaştı. Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün;  “İstanbul’daki trafik sorununu herkes biliyor. 2017’nin başlarında Bursa’yla anlaştık BUDO otobüslerini getirdik onlar da seçimlerden sonra zarar ettik gerekçesiyle hattı durdurdular. Bursa – Büyükçekmece hattının zarar etmesi asla mümkün değildir. Silivri, Esenyurt, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar’dan yeteri kadar yolcu geleceğini düşünüyorum. Yeterli duyuruyu yaparsak seferlerimiz 4’e çıkar. Bundan sonraki hedefimiz Büyükçekmece – İstanbul hattıdır. Yat limanının arkasına Büyükçekmece – Bandırma ve Bursa feribot seferleri yapılacak. Başta Ekrem İmamoğlu başkanım olmak üzere İDO genel müdürü ve ekibine, danışmanım Ahmet Bayraktar’a ve Büyükçekmece aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Gerektiğinde yeni hatlar açmaya devam edeceğiz”

Başkan Akgün ve ekibine çok teşekkür ettiğini belirten İDO İşletmesi Genel Müdürü Hasan Üstündağ, “Bugün Büyükçekmece – Bursa deniz otobüsleri seferlerimizi başlatıyoruz. Seyir süremiz yaklaşık 95 dakika sürecek. Bu seferlerle birlikte Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Silivri bölgesindeki vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Gerektiğinde yeni hatlar açmaya devam edeceğiz. Konforlu ve hızlı seferlerimize devam edeceğiz. Seferlerin açılışında Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Hasan Akgün’ün büyük katkıları oldu. Özveriyle işlerimiz yapıldı, hazır hale getirildi. Hasan Akgün ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu hattın İstanbul ve Bursalılara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tuzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız hukuka aykırı ve yasaktır, eğer bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni ile temasa geçiniz ve bu elektronik postayı siliniz. Büyükçekmece Belediye Başkanlığı bu mesajin içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriginden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı’nın görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşi taranmıştır. The information transmitted is intended only for the person or entity to which it is addressed and may contain confidential and/or privileged material. Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities other than the intended recipient is prohibited may be unlawful. If you receive this in error, please contact the sender and delete the material from any computer. Please note that any opinions expressed in this e-mail are those of the author personally and not Municipality of Buyukcekmece who do not accept responsibility for the contents of the message. This e-mail has been scanned for all known computer viruses.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News