Mansur Yavaş: ''Bizzat takibindeyim''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gölbaşı'nda boş bir arsada molozların altında bulunan köpek ölüleri ile ilgili açıklama yaptı.

Ankara'da moloz yığınlarının altında 20 ölü köpek ölüsü bulundu. Köpek ölüleri, incelenmek üzere belediye ekiplerince toplanarak götürüldü. Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. 

NE OLMUŞTU? 

Çevresinde hayvansever olarak bilinen Sibel Bengüyü, belediye ekipleriyle köpekleri besledikleri sırada, boş araziden kötü koku geldiğini fark etti. Bunun üzerine bölgeye giden Bengüyü, moloz yığını arasında ölü köpekler olduğunu fark etti. Bengüyü'nün haber vermesi üzerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile polis ekipleri, inceleme başlattı. Yapılan incelmede, moloz yığını arasında ve toprak altından yaklaşık 20 köpek ölüsü bulundu. Bazı köpeklerin ise hala toprak altında olduğu iddia edildi. Belediye ekipleri, yaklaşık 20 köpek ölüsünü, inceleme yapmak üzere toplayarak götürdü. 

 

'ÖLU KÖPEKLERİ ÜST ÜSTE YIĞILMIŞ'

Durumu öğrenerek köpeklerin bulunduğu yere gelen hayvanseverler duruma tepki gösterdi. Belediye ekipleriyle köpek beslemesine çıkan gönüllü Sibel Bengüyü, "Gölbaşı barınağı ekibiyle buraya köpekleri beslemeye gelmiştik. O sırada üst üste yığılmış bir biçimde ölü köpekleri gördük. Birkaç tanesinin ağzından hala kan akıyordu. O köpekleri belediye ekipleri aldı ve otopsiye götürdü. Yaklaşık 20 köpek çıkardık buradan. Fakat toprağın altında daha sayısı belli olmayan köpekler var diye tahmin ediyoruz." dedi. 

 MANSUR YAVAŞ: BİZZAT TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Can dostlarımızı hedef alan insanlık dışı olaylara ilişkin takibimiz sürüyor. Bu vahşetin fail ya da failleri kanun önünde en ağır cezayı alana kadar olayın bizzat takipçisi olacağım” dedi.