Mansur Yavaş ve Fatih Ünal karşılıklı olarak özür diledi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve AK Partili Fatih Ünal, dünkü toplantıda yaşanan tartışma nedeniyle birbirlerinden özür diledi.

Mansur Yavaş ve Fatih Ünal karşılıklı olarak özür diledi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve AK Partili Meclis Birinci Başkanvekili Fatih Ünal, belediye çalışanlarının işten çıkarıldığı iddiasıyla ilgili tartışma nedeniyle karşılıklı olarak özür diledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı ikinci oturumu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında yapıldı.

Oturumda, meclise sunulan başkanlık yazıları içerisinde yer alan öğrencilere ücretsiz çorba dağıtımı, belediyenin kadın konukevlerinde kalan kadınlar ve çocuklara verilen yardım ücretlerinin artırılması, AŞTİ’deki tuvaletlerle ilgili tüm iş ve işlemleri EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılması ve ASKİ’ye projelerinde kullanmak üzere 350 milyon lira kredi alınması maddeleri görüşüldü.

TRUMP’A TEPKİ: TÜRKİYE’NİN KORKACAK HALİ YOK

Önergelerin oylanmasından önce konuşma yapan Yavaş, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik Twitter mesajlarına tepki gösterdi. Yavaş, “Türkiye devletini muhatap aldı ve hedefine koydu. Bizler Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri olarak diyoruz ki Türkiye’yi hadsiz bir şekilde tehdit etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Türkiye’nin kimseden korkacak hali de yoktur. Trump’ı saygı göstermeye davet ediyoruz” dedi.

Bazı çalışanlarının işten çıkarıldığı iddiasına ilişkin yaşanan tartışmalardan dolayı Yavaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Birinci Başkanvekili Fatih Ünal, karşılıklı olarak özür diledi.

Yavaş daha sonra Kazakistan’daki planlamış çalışmaları nedeniyle meclisin üç ve dördüncü oturumuna katılamayacağını ifade etti. Yavaş’ın yerine meclise başkanlık eden Ünal, ilgili önergeleri oylatarak, meclisin ekim ayı üçüncü oturumunun yarın saat 18.00’de yapılacağını söyledi.

NE OLMUŞTU? 

Meclisin dünkü oturumda konuşan Fatih Ünal, Yavaş’ın seçimden önceki “Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım” sözlerini hatırlatarak, “Ne diye insanların ekmeğiyle oynuyorsunuz? Seçimden önce verdiğiniz sözlerinizi tutmuyorsunuz. Bankamatik memuru olduğunu nereden çıkartıyorsunuz? Elinizde belgelerinizin olması gerekir. Burada yanlış yaptığınızı düşünüyoruz” demişti.

“İşten çıkarılan sayısı değil işten ayrılan sayısı 159 kişidir” diyen Yavaş ise “Verilen sözlere geliyorum. Hani 30 bin kişiyi atıyorduk PKK’lıları dolduruyorduk ne oldu? Açsana ağzını şimdi ne oldu? Peşine düştüğünüz adam namusuyla çalışıyorsa şeref sözü başlatırız. Mobbing diyorsun iş başına gelir gelmez kimse kimsenin sendikasına karışmayacak diye genelge çıkaran tek belediye başkanı benim. Ne diyorsun sen? HAK-İŞ’e sorsana” karşılığını vermişti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News