12 şehit memleketlerine uğurlandı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen askerler için tören düzenlendi.

12 şehit memleketlerine uğurlandı

Hakkari'nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında, teröristlerce düzenlenen saldırılarda şehit olan 12 asker, Van ve Hakkari'de düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

1/ 14
12 şehit memleketlerine uğurlandı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yol güvenliğini sağlayan askerlerle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuşlar Ömer Şenel ve Sercan Gedikli ile Çukurca'da terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuşlar Hasan Yaşar, Haşim Yenigül, Murat Demirçi Hulusi Emre Dilci ve Piyade Uzman Onbaşılar Yunus Emre Aral ile Yunus Emre Uçar için Van'da uğurlama töreni düzenlendi. Şehitler Piyade Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş'un Piyade  Uzman Çavuş Naci Yavuz,Piyade Uzman Onbaşı Enes Pelit,Piyade Uzman Onbaşı Fahrettin Livçalkan için ise Hakkari'de tören düzenlendi.

2/ 14
12 şehit memleketlerine uğurlandı

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında basına kapalı gerçekleştirilen törene, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Asayiş Kolordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İbrahim Koyuer, İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Ak Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, kamu kurum amirleri ile askeri erkan ve polisler katıldı.Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşlarının tören alanına getirilmesinin ardından, saygı duruşunda bulunularak, özgeçmişleri okundu.

3/ 14
12 şehit memleketlerine uğurlandı

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu duanın ardından şehitlerden Şenel Kastamonu'ya, Gedikli Edirne'ye, Yaşar Kütahya'ya, Yenigül Kahramanmaraş'a, Demirçi ve Dilci Adana'ya, Aral afyonkarahisar'a, Uçar ise Konya'ya uğurlandı.

4/ 14