2. kez doğdu, tüm dünya ağladı !

Haiti'yi vuran 7.0 büyüklüğündeki depremin ardından tüm dünya şimdi bu mucize bebeği konuşuyor.

2. kez doğdu, tüm dünya ağladı !

Depremin yerle bir ettiği Haiti'den mucize haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak 16 aylık bir kız çocuğu yaklaşık üç gün sonra enkaz altından kurtarıldı.

Avustralyalı bir televizyon ekibi tarafından çıkarılan Winnie isimli bebeğe hemen su verilirken, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bebeği kurtaran ekipten David isimli bir Avustralyalı, "Çok duygusal bir andı. Oradan çıkan bebeğin kendi bebeğim olduğunu düşündüm" diyerek duygularını ifade etti.

Avustralyalı televizyoncu, "Winnie su ve yiyecek olmadan üç gün boyunca hayatta kalarak büyük bir iş başardı" dedi.

1/ 8
2. kez doğdu, tüm dünya ağladı !

40 SAAT SONRA KURTARILMIŞTI

Yedi şiddetindeki depremin ardından ölü sayısının 200 bine çıkmasından endişe edilen Haiti'de dün de iki yaşındaki Redjeson Hausteen Claude adlı çocuk enkaz altında yaklaşık 40 saat kaldıktan sonra kurtulmayı başardı.

Evinin enkazı altında kalan çocuk, İspanyol ve Belçikalı yardım ekiplerinin ortak operasyonu sonrasında kurtulduğunda yaşadığı şok, üzüntü ve korku gözlerinden okunabiliyordu.

Ancak Redjeson, annesi ve babasının hayatta olduğunu görünce acısı biraz olsun hafifledi.

2/ 8
2. kez doğdu, tüm dünya ağladı !

İspanyol kurtarma ekibinin lideri Juan Carlos Abad yaptığı açıklamada, “Ekibimle kurtarma gününden önceki akşam konuştum. Binanın çok tehlikeli olduğunu ve su sızıntısı bulunduğunu söylediler. Yine de orada hayat olduğunu düşünmüşler. Biz de bu kurtarmanın etkisi altındayız. Ekibimle gurur duyuyorum" dedi.

Kurtarma ekipleri geçtiğimiz günlerde de 11 yaşındaki bir kız çocuğunu yaklaşık iki gün sonra enkaz altından canlı olarak çıkarmıştı.

3/ 8
2. kez doğdu, tüm dünya ağladı !

4/ 8