95 Yıl sonra bir ilk yaşandı

95 yıl sonra ilk defa Yunanistan Başbakanı İzmir'e geldi.

95 Yıl sonra bir ilk yaşandı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İzmir'de yapılan Türkiye- Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısında bir araya geldi.
Çipras'ın katılımı ile 95 yıl sonra ilk kez İzmir'e Yunanistan Başbakanı gelmiş oldu. İki başbakan, kadın gazetecilere kırmızı gül vererek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü de kutladı, birbirlerinin fotoğraflarını çekti.

1/ 10
95 Yıl sonra bir ilk yaşandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye- Avrupa Birliği Zirvesi'ndeki temasları gecikince Brüksel'den hiç uyumadan sabaha karşı 06.00'da İzmir'e geldi. Oteline geçip dinlenen Başbakan Davutoğlu, ardından İzmir'de düzenlenecek Türkiye- Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısı için Başbakanlık Ofisi'nde geçti.

2/ 10
95 Yıl sonra bir ilk yaşandı

Bu sırada saat 12.00 sıralarında Adnan Menderes Havalimanı'na inen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş karşıladı. Başbakan Davutoğlu henüz toplantının yapılacağı Başbakanlık Ofisi'ne ulaşmadığı için Çipras'ın konvoyu Havalimanı'ndan Konak'a çok yavaş bir şekilde geldi. Başbakan Davutoğlu, kendisinden sonra gelen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı kapıda karşıladı. Davutoğlu, mevkidaşı ile tokalaştı.

3/ 10
95 Yıl sonra bir ilk yaşandı

Ofise girmeden önce kadın basın mensuplarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. İki başbakan kadın gazetecilere kırmızı gül verdi. Başbakan Davutoğlu, fotoğrafını çeken Ticaret Gazetesi'nden Ümmiye Çavdar'a, "Bugün izin verirseniz biz sizin fotoğrafınızı çekelim" dedi ve fotoğraf makinesini alarak Çipras'la kadın gazetecilerin fotoğrafını çekti. Davutoğlu ardından makineyi Çipras'a vererek kadın gazetecilerle fotoğrafını çekmesini istedi. Çipras da Başbakan Davutoğlu'nu kadın gazetecilerle birlikte görüntüledi.

4/ 10