ABD IŞİD'i bunlarla vuruyor !

Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nü ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Rusya'nın Suriye'deki askeri operasyonlarıyla ilgili olarak "IŞİD'le savaşmaya geliyoruz dediler fakat bunun yerine muhalifleri vurdular.

ABD IŞİD'i bunlarla vuruyor !

Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nü ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Rusya'nın Suriye'deki askeri operasyonlarıyla ilgili olarak "IŞİD'le savaşmaya geliyoruz dediler fakat bunun yerine muhalifleri vurdular. Profesyonel davranmıyorlar. Bu değişmeli" dedi. Bu arada İncirlik üssünde Doğal Kararlılık Operasyonları kapsamında IŞİD'e karşı mücadelede kullanılan Amerikan savaş uçakları tanıtıldı. Tanıtılan savaş uçaklarının arasında A-10 Thunderbolt, F-15E Strike Eagle ve Predator tipi insansız hava aracı da yer aldı.

1/ 23
ABD IŞİD'i bunlarla vuruyor !

IŞİD'le mücadeleye verilen desteğin artırılması konusunda Ortadoğu turuna çıkan Carter, ilk durak olarak geldiği İncirlik Hava Üssü'nde yaptığı açıklamada, IŞİD sorununun Irak ve Suriye ile sınırlı kalmadığını, ABD dahil dünyanın diğer taraflarına da sıçradığını belirtti.

2/ 23
ABD IŞİD'i bunlarla vuruyor !

Carter, ABD olarak IŞİD'le mücadelede daha fazlasını yapmaya baktıklarını, diğer ülkelerden de bunu beklediklerini söyledi.

3/ 23
ABD IŞİD'i bunlarla vuruyor !

4/ 23