ABD'de sular durulmuyor

ABD'de sular durulmuyor

ABD'de başkanlık seçimlerinden zaferle çıkan Donald Trump'a karşı 4 gündür ülke genelinde protestolar düzenleniyor.

1/ 8
ABD'de sular durulmuyor

New York'ta 9 Kasım'daki protestonun ardından bugün yaklaşık 20 bin kişi Manhattan'daki Union Meydanı'nda toplandı. 5'nci cadde üzerinden, Trump Tower'a kadar sloganlarla yürüyen göstericiler, Trump Tower'daki görevlilerin ve bazı polislerin binadan dışarı bakması üzerine seslerini daha yükselttiler.

2/ 8
ABD'de sular durulmuyor

Göstericiler, "Güçlü kadın, güçlü dünya", "Müslümanlar Hoşgeldiniz", "Beyaz yaşlı bir adam için gidecek ülke yok", "Hakkın için mücadele et", "Dünyaya halkın oyunun nasıl olduğunu göster" ve "Bizim Başkamız değil" ifadelerinin bulunduğu dövizler taşıdılar.

Genç bir göstericinin taşıdığı bir başka pankartta ise "Demokrat Parti Kongresi hesap ver. Bernie Sanders bu seçimi kazanırdı" ifadesi yer aldı.

3/ 8
ABD'de sular durulmuyor

Protestocular, "Benim Başkanım değil", "Trump'a hayır, KKK'ya hayır, Faşist ABD'ye hayır", "Kırsal Amerika uyan" ve "Siyahların hayatı önemlidir" sloganları attılar.

Göstericiler arasında yer alan yönetmen Michael Moore'un cep telefonuyla sık sık fotoğraf çektiği görüldü.

Geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri göstericileri barikat içinde tutarken, Tramp Tower'ın bulunduğu caddeyi de trafiğe kapattı.

Öte yandan Los Angeles ve Chicago'da da Trump karşıtı gösteriler düzenlendi.

4/ 8