Adliye önü karıştı!

Adliye önü karıştı!

Devrimci Karargah Örgütü davasının 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ana dava ile birleştirilmesi kararının ardından adliye önüne gelerek protesto gösterisinde bulunan grup, polise saldırarak adliyeye girmek isteyince ortalık karıştı. Güvenlik güçleri, gruba biber gazıyla müdahale etti. Çıkan olaylar sırasında göstericilerin arasında kalan iki polis aracının camları taş ve sopalarla kırıldı.

1/ 20
Adliye önü karıştı!

İstanbul Adliyesi önünde toplanan grup, öncelikle Çırağan Caddesi'nin bir şeridini trafiğe kapatarak, polise saldırdı. Olaylar sırasında bir polise memuru yaralanırken, grup adliye önünde beklemeye başladı. Gerekli önlemleri alan polis, sanıkların güvenli bir şekilde çıkarılabilmesi için adliyenin önündeki caddeyi trafiğe kapattı. İçerisinde sanıkların bulunduğu cezaevi araçları, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeden çıkış yaptı. Araçların girişinin ardından adliyeye dönmek isteyen Çevik Kuvvet

2/ 20
Adliye önü karıştı!

ekipleri, grubun saldırısına maruz kaldı. Taş ve sopalarla polise saldıran göstericiler, daha sonra adliye bahçesine girmek istedi. Bunun üzerine ortalık bir anda karıştı. Polis, gruba biber gazıyla müdahale etti. Gazın etkisiyle kaçışan göstericiler, çevredeki polis araçlarını hedef seçti. Göstericilerin bulunduğu noktada kalan iki polis aracının camları kırıldı. Zor anlar yaşayan polis araçları, grubun yanından uzaklaştı. Çıkan olaylar sırasında bir bayan, gazın da etkisiyle baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren bayana, arkadaşları yardımcı oldu.

3/ 20
Adliye önü karıştı!

4/ 20