Akçakalede hırsızlık arttı

Akçakalede hırsızlık arttı

SURİYE'de ordu birlikleri ile muhalifler arasında çatışmalar şiddetlenirken dün akşam saatlerinde bir top mermisinin Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde isabet ettiği evde 5 kişinin ölmesinin ardından Türkiye'nin misilleme olarak gerçekleştirdiği top atışları, bu sabah saat 06.45'te yeniden başladı.

1/ 12
Akçakalede hırsızlık arttı

İç karışıklığın sürdüğü Suriye'de, muhalifler ile çatışan ordu birliklerinin ateşlediği bir top mermisi, dün saat 16.25 sıralarında ilçe merkezindeki Timuçin Ailesi'nin oturduğu eve isabet etti. Meydana gelen patlama sonrası evde bulunan Zeliha Timuçin ve 3 kızı ile komşusu aynı zamanda akrabası olan Gülşen Özer yaşamını yitirdi. Patlama sırasında çevrede bulunan 3'ü polis 13 kişi de yaralandı. İlçede büyük paniğe yol açan patlama sonrası, tepki için Hükümet Konağı'na yürüyen kalabalık grup ile polis arasında arbede çıktı.

2/ 12
Akçakalede hırsızlık arttı

Patlama sonrası kargaşanın hakim olduğu Akçakale'den top sesleri yankılanmaya başladı. 5 kişinin ölümüne yol açan olaydan yaklaşık 20 dakika sonra başlayan top atışlarının Türkiye tarafından yapıldığı ise Başbakanlık'tan yaptığı yazılı açıklama ile resmiyet kazandı. Top atışları, saat 01.30'a kadar devam etti.

3/ 12
Akçakalede hırsızlık arttı

Türkiye'nin misilleme olarak yaptığı top atışları, saat 06.45'te yeniden başladı. Akçakale ilçesi girişinde bulunan ve geçen hafta 3 obüs ile 1 uçaksavarın sevk edildiği askeri bir birlikten peş peşe 3 top atışı yapıldı. Akçakale'den yapılan top atışlarının Suriye'nin Telabyad ilçesinin Türkiye sınırına 14 kilometre uzaklıktaki Ayn El Arus bölgesine konuşlanan Esad'a bağlı ordu birliklerini hedef aldığı ileri sürüldü.

4/ 12