Altın fiyatları için korkutan uyarı!

Altın fiyatları için korkutan uyarı!

Haftanın ikinci işlem gününe yükselişle başlayan altın fiyatları için uzmanlar yatırımcıları temkinli olması konusunda uyardı. 22 Ocak günün altın analizleri...

1/ 8
Altın fiyatları için korkutan uyarı!

Genel anlamda Altın fiyatları için hala daha 1697 direncinin kritik bir rol oynadığını, bu direnci geçemediği müddetçe yeniden tepki satışlarına maruz kalma ihtimali mevcuttur. Bu bağlamda şuan ki altın fiyatlarında sabırsızca işlemler gerçekleştirmekten ziyade sabırlı bir şekilde Altın fiyatlarının 1697 direncini geçip geçmeyeceğine bakmak gerekmektedir. Eğer altın 1697 direncini geçebilirse gün içerisinde 1703 ve 1710 seviyeleri hedeflenecektir. Ancak eğer Altın tekrar 1697 direncinden dönüş gerçekleştirirse sert satışlara hazırlıklı olmak gerekmektedir.

2/ 8
Altın fiyatları için korkutan uyarı!

DestekFX Tarafından Hazırlanan Altın Raporu:

Geçtiğim haftadan başlayan ve 1697 seviyesini bulan yükseliş hareketinden sonra satışların gelmesiyle 1680 seviyesine kadar gerileyen altın sabah saatlerine doğru 1691’den işlem görmektedir. Alıcı ve satıcıları yoğun mücadele içinde olduğu altında yukarı yönlü bir trendden söz edebiliriz. Dün Amerika’da piyasalarının kapalı olmasından dolayı yatay seyir izleyen emtia yükselişine devam etmesi halinde kısa vadede 1694 ve 1700, orta vade de ise 1717 ve 1723 seviyelerini karşılaşabileceği direnç noktaları olarak izlenebilir. Düşüşün başlaması halinde ise kısa vade de 1686, 1680 orta vadede 1661 ve 1630 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir. ABD’den gelecek parasal genişleme programının devamına dair haberler emtianın fiyatı yukarı taşıyabilir ve yakından takip edilmelidir.

3/ 8
Altın fiyatları için korkutan uyarı!

ATIG Menkul Değerler Tarafından Hazırlanan Altın Bülteni:

Altının en büyük takas tarafı ülke merkez bankaları. Son 1 yıllık süreçte dünyadaki parasal genişlemeye paralel olmayan yavaşlıkta toplam rezervlerde artış gözlemlenmekte. Talep Amerika yada Avrupa’dan daha çok Asya kaynaklı. Amerika’da artan bütçe açıkları her ne kadar gözleri korkutsa da henüz finanse edilemeyecek boyutta değil. Büyümenin sağlanabilmesi ve harcamanın gerçekleşmesi için bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Parasal genişlemede sınırlama gelene dek emtia tarafında net yön belirlemek zor olacak. Volatilitenin düşmesi pozitif. Öncesinde 1694 dolar seviyesinden işlem gören altında 1705-1685 bandında yatay hareketlilik bekliyoruz. Günün en önemli verisi 17:00’da ABD Konut Satışları.

4/ 8