İşte Osman Çakmak'ın duygulandıran hikayesi !
Ampute Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak'ın hikayesi öğrenenleri duygulandırıyor.
![İşte Osman Çakmak'ın duygulandıran hikayesi ! - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h531q95gc/files/2017/10/10/4888568/4888568_0.jpg)
Ampute Milli Futbol Takımı, Avrupa şampiyonluğu finalinde İngiltere'yi 2-1 yendi ve zafere ulaştı. Millilerimizin galibiyet golünü atan kaptan Osman Çakmak da maça damgasını vuran isim oldu.
![İşte Osman Çakmak'ın duygulandıran hikayesi ! - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h535q95gc/files/2017/10/10/4888568/4888568_1.jpg)
İşte Güney Doğu gazisi Osman Çakmak'ın herkesi duygulandıran hikayesi...
![İşte Osman Çakmak'ın duygulandıran hikayesi ! - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h599q95gc/files/2017/10/10/4888568/4888568_2.jpg)
"Tokat'ın Narkışla köyünde doğuyor Osman Çakmak. Çiftçi bir ailenin altıncı, son çocuğu. İlkokul bitiyor, soluğu İstanbul'da alıyor. İki abisi, aileye destek olmak için büyük şehirde çalışmaya gelmiş...
![İşte Osman Çakmak'ın duygulandıran hikayesi ! - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h601q95gc/files/2017/10/10/4888568/4888568_3.jpg)
Osman'ın tek bir hayali var; futbolcu olmak. Önce Zeytinburnuspor, sonra Yenidoğan Güneşspor. Bir yandan da marangozda çırak olarak çalışıyor. Abileri askere gittiğinde yaşı 16 oluyor ve artık aileye bakma sorumluğu da Osman'a geçiyor.