Anne, 2,5 yaşındaki kızının cenaze törenine alınmadı

Anne, 2,5 yaşındaki kızının cenaze törenine alınmadı

Anne, 2,5 yaşındaki kızının cenaze törenine alınmadı

SAMSUN’da ikisi de 22 yaşında Merve ve Koray Yalçın çifti arasındaki geçimsizlik, tam bir aile dramına dönüştü. Koray Yalçın, eşi Merve evi terk edip boşanma davası açınca tartıştığı kayınpederi Adem Hardalı tüfekle yaraladığı için cezaevine girdi. Dava sürerken mahkemenin velayetini geçici olarak anneye verdiği ancak babasının ailesi tarafından Kocaeli’nin Gebze İlçesi’ne kaçırılan çiftin kızları 2.5 yaşındaki Zeynep Rana, bademcik iltihabından ölünce Merve Yalçın ’Ölüm normal değil’ diyerek otopsi istedi. İki aile arasındaki gerginlik minik Zeynep Rana’nın cenazesinde de devam etti ve Merve Yalçın tabuttaki kızının yüzüne son kez baktıktan sonra cenazeye katılamadan eve döndü.

1/ 7
Anne, 2,5 yaşındaki kızının cenaze törenine alınmadı

Samsun’un merkez İlkadım İlçesi Fatih Mahallesi’nde oturan Merve Yalçın, 4 yıl önce Koray Yalçın ile evlendi. Çiftin bu evlilikten Zeynep Rana adını verdikleri kızları dünyaya geldi. İddiaya göre çift arasında şiddetli geçimsizlik başlayınca geçen 13 Mayıs’ta, Merve Yalçın, yanına kızını da alıp babası 55 yaşındaki Adem Hardal’ın evine yerleşti. Ardından da boşanmak için Aile Mahkemesi’ne dava açtı. Davanın ilk duruşmasında mahkeme Zeynep Rana Yalçın’ın velayetini geçici olarak anne Merve Yalçın’a verdi.

2/ 7
Anne, 2,5 yaşındaki kızının cenaze törenine alınmadı

KIZINI KAÇIRDI, KAYINPEDERİNİ YARALADI

Geçen 30 Eylül tarihinde Koray Yalçın, çocuğuyla birlikte zaman geçirmek için kayınpederinden izin aldı. Akşam geri getireceğini söyleyerek kızını alan Koray Yalçın, bu sözünü tutmadı. Bunun üzerine sinirlenen Adem Hardal, damadının işyerine gitti. İkili arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşürken, Koray Yalçın pompalı tüfekle vurduğu Adem Hardal’ı yaraladı. Gözaltına alınan Koray Yalçın tutuklanarak cezaevine konulurken, Adem Hardal ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Hardal, damadı Koray Yalçın’ın ailesinin yanındaki küçük çocuğa ise ulaşılamadı.

Merve Yalçın, polise giderek kızı Zeynep Rana’nın kaçırıldığını ve bulunmasını istedi. Bunun üzerine araştırma başlatan polis yaptığı tüm aramalara rağmen Zeynep Rana Yalçın’a ulaşamadı.

3/ 7
Anne, 2,5 yaşındaki kızının cenaze törenine alınmadı

MİNİK ZEYNEP, DEDESİNİN YANINDA ÖLDÜ

Adem Hardal’ı dün sabah arayan bir kişi, Zeynep Rana Yalçın’ın Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bulunun dedesi Mustafa Yalçın’ın yanındayken iddiaya göre bademcik iltihabından yaşamını yitirdiğini söyledi.

Ölüm haberiyle sarsılan Adem Hardal, acı haberi güçlükle kızı Merve Yalçın’a söyledi. Sinir krizi geçiren Merve Yalçın, kızının normal yollarla ölmediğini öne sürerek otopsi yapılmasını istedi.

Bunun üzerine küçük kızın cesedine İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. Otopsi sonucu henüz açıklanmazken, Zeynep Rana’nın cenazesi, toprağa verilmek üzere Mustafa Yalçın ve yakınlarına teslim edildi.

4/ 7