Annenin feryadı gözaltından kurtardı

Mersin'de çıkan olaylarda polise taş atan çocuğu annesinin feryatları kurtardı.

Annenin feryadı gözaltından kurtardı

Mersin'de terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanışının 11'inci yıldönümünü bahane eden örgüt yandaşları, polise molotofkokteyli ile saldırdı. Göstericileri dağıtan polis, 10 kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada 15 yaşındaki oğlunun gözaltına alınıp götürüldüğünü gören bir kadın çığlık atarak polise engel olmaya çalıştı.

1/ 11
Annenin feryadı gözaltından kurtardı

Doğu ve Güneydoğu’dan göç edenlerin yoğunlukta olduğu Şevket Sümer, Güneş, Hal, Gündoğdu mahallelerinde PKK yandaşları Abdullah Öcalan lehine slogan atıp, eylem yaptı. Şevket Sümer Mahallesi’nin ara sokaklarında toplanan ve yüzlerini poşuyla kapatan örgüt yandaşları, güvenlik önlemi alan polise molotofkokteyli ile saldırdı. Sokak aralarından göstericilerle polis arasında zaman zaman arbede yaşandı. Panzer destekli Çevik Kuvvet ekipleri, sokak aralarında eylemcileri kovalarken, yakalanan 10 kişi gözaltına aldı.

2/ 11
Annenin feryadı gözaltından kurtardı

Bu sırada kimliği açıklanmayan 15 yaşlarındaki bir çocuk gösterici de gözaltına alındı. Siteler Polis Merkezi’ne götürülmek istenen çocuğun annesi ise sürekli çığlık atarak, oğlunu polislerin elinden almaya çalıştı. Kadın güçlükle sakinleştirilirken, oğlu ise polis merkezine götürüldü.

3/ 11
Annenin feryadı gözaltından kurtardı

ANNENİN FERYATLARI GÖZALTINA ALINAN ÇOCUĞU KURTARDI
Bağlar ilçesi Öğretmenler Caddesi'nde yola barikat kuran ve ateş yakarak, polise taş atan 12-13 yaşlarında bir çocuk, polisin müdahale ettiği sırada, evine kaçmak istedi. Bu sırada yakalanan çocuğun annesi pencereden oğlunun gözaltına alındığını görmesi üzerine gözyaşları içinde oğlunu gözaltına alan polislerin yanına koştu

4/ 11