Antalya'da kadınlar plajı açıldı

Antalya'da kadınlar plajı açıldı

Antalya'da kadınlar plajı açıldı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin Sarısu Mesire Alanı’nda 72 dönümlük alana yaptığı Kadınlar Plajı açıldı. Açılış ardından kadınların bir bölümü mayo ve bikinileriyle, kimileri de üzerindeki elbiseleriyle denize girdi.

1/ 8
Antalya'da kadınlar plajı açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin konyaaltı’nda olduğu gibi ücretsiz olarak bu kez sadece kadınlara hizmet verecek Sarısu’daki 72 dönüm büyüklüğündeki Kadınlar Plajı’nın açılışı yapıldı. Açılışa Ak Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda erkek ve kadın katıldı.

2/ 8
Antalya'da kadınlar plajı açıldı

"BU BİR TERCİH SUNMADIR"

Bir kadın ve milletvekili olarak Menderes Türel’e teşekkür eden Gökçen Özdoğan Enç, "Kimi ilkellik, kimi çağdışılık’ dedi. Ama yaptığımız burada kadın arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık. 640 kilometre sahil şeridi olan bir ilde sadece gördüğünüz alan, aslında ayrıcalıklı bir alan değil, tercih sunma. Tercih sunma demokrasi geleneği kültürünün en önemli unsuru. Bu güzel plajı Antalyalılara armağan ediyoruz. Ben de çocuğumla inşallah burada denize gireceğim" dedi.

3/ 8
Antalya'da kadınlar plajı açıldı

KADINLARA ARMAĞAN OLSUN

Biraz geç olsa da bir ilkin gerçekleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şöyle dedi:

"Bu güzel plajımız Antalya’nın, Türkiye ve yurt dışından gelecek bütün kadınlarımıza armağan olsun. Kadınlar plajı bizim insana, halka hizmet anlayışımızın yeni bir halkasıdır. Antalya talep etti, Konyaaltı’nda ücretsiz hizmeti halkımızın emrine sunduk. bugün de kadınlarımızın, annelerimizin, genç kardeşlerimizin bir talebini yerine getiriyoruz ve onlara daha özgür, rahat hissedebilecekleri bir plajı armağan ediyoruz. Bu plajın yapılması bir ihtiyacın, talebin yerine getirilmesidir."

4/ 8