Antalya'da yavru köpek katliamı
Antalya'nın Kepez ilçesinde bir kamyondan üzerlerine beton atık suyu dökülen 5 yavru köpekten 3'ü hayatını kaybetti.
![Antalya'da yavru köpek katliamı - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw670h850q95gc/storage/files/images/2023/04/24/npvifolk-e268c-uohlufq-cHal.jpg)
Olay, dün öğle saatlerinde Altınova Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezinin arkasında meydana geldi. Özel bir beton firmasına ait kamyon, içerisinde beton atık suyunu boş araziye döktü.
![Antalya'da yavru köpek katliamı - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw668h850q95gc/storage/files/images/2023/04/24/pwylc-k-50eidx4tlprfdw-BNLv.jpg)
Bölgede taşlar arasında bulunan 5 yavru köpek, atık suları içinde kaldı. Köpeklerin yardımına çevredekiler koştu.
![Antalya'da yavru köpek katliamı - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw674h850q95gc/storage/files/images/2023/04/24/fb9gycm-gu-zmrjllwt43g-fbLO.jpg)
Yavruları alandan çıkartıp temizlemeye çalışanlar, daha sonra durumu Kepez Belediyesi'ne bildirdi. Hayvanseverlerce kliniğe götürülen yavrulardan 3'ü, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
![Antalya'da yavru köpek katliamı - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw674h850q95gc/storage/files/images/2023/04/24/gjeody7euuyk3gtvialjiw-b4Fw.jpg)
Kepez Belediyesince yapılan incelemede, beton atığı suyu döken firmanın sürücüsüne cezai işlem uygulandı ve olayın tekrarlanmaması konusunda uyarıldı.