Antepliler bakanı el üstünde tuttular

Mehmet Şimşek, Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde partisinin ilçe binası açılışına katıldı.

Antepliler bakanı el üstünde tuttular

GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde partisinin ilçe binası açılışına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, açılış sırasında kesilme hazırlığı yapılırken eziyet edilen boğanın kesilmesini görevlileri uyararak engelledi.

1/ 21
Antepliler bakanı el üstünde tuttular

Bakan Mehmet Şimşek, Gaziantep gezisinin ikinci gününde İslahiye İlçesi'nde Ak Parti ilçe başkanlığı binasının açılışı ile İl Danışma Kurulu toplantılarına katıldı. Bakan Şimşek'i ilçe binasına gelişi sırasında 9 davulcu karşıladı. Binanın açılış töreninde ise tam anlamıyla bir kurban işkence yaşandı.

2/ 21
Antepliler bakanı el üstünde tuttular

Törende kesilmek üzere kamyonetle ilçe binası önüne getirilen bir boğanın önce kafasına çuval geçirildi. Çevredekilerin, boğanın nefes alamadığı şeklindeki uyarıları üzerine çuval kesilerek bir hava deliği açıldı. Bu sırada, bir kasap boğayı beline kurdele takarak süsledi. Kurbanlık boğa kesilmesi için kamyonetten aşağı indirilirken tökezleyip düştü. Daha sonra 5 kasap tarafından güçlükle yere yatırılan boğanın ayakları sıkı bir şekilde iple bağlandı.

3/ 21
Antepliler bakanı el üstünde tuttular

Eziyetle karşı karşıya kalan boğanın burun deliklerine parmaklarını sokan bir kasap, çevredekilerin tepkisiyle karşılaştı. 15 dakika nefes almakta güçlük çeken boğanın imdadına tören alanına giren Bakan Şimşek yetişti. Şimşek, görevlileri uyararak, eliyle 'kesmeyin' talimatı verdi. Bunun üzerine, boğanın ayaklarındaki ip kasaplar tarafından çözüldü. Şimşek'in talimatıyla hayatta kalmayı başaran ve yerde hareketsiz yatan kurbanlık boğa, bir süre sonra kasaplar tarafından tören alanından götürüldü.

4/ 21