Arınç'a 'İnce' gönderme

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bursa’da katıldığı bir sünnet düğününde Balkan havaları ile halay çekti.

Arınç'a 'İnce' gönderme

Vardar Ovası şarkısı sonrası kendine uzatılan mikrofonlara, "Vardar ovasını Bülent Arınç’a ithafen oydandım. Ona kapak olsun" dedi. Bülent Arınç, Bulgaristan'dan gelen bir sanatçı Vardar Ovası şarkısını söylemek isteyince "Onda rakı falan geçiyor. Başka bir şey söylesin. Ben yokken söyle onu" demişti.

1/ 9
Arınç'a 'İnce' gönderme

Muharrem İnce, Bursa’nın Demirtaş Mahallesi’nde CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Recep Kamyan’ın oğlu Melih sünnet düğüne katıldı. Düğünde çalınan Vardar Ovası ve Balkan ezgileri eşliğinde halay çeken Muammer İnce, daha sonra davulcuya 50 lira bahşiş verdi.

2/ 9
Arınç'a 'İnce' gönderme

Düğüne katılanlarla bir süre sohbet eden Muammer İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Vardar Ovası’nı Bülent Arınç’a ithafen oynadım. O’na kapak olsun” dedi.

3/ 9
Arınç'a 'İnce' gönderme

Bursa Milletvekili Arınç’ın Vardar Ovası’na küstüğünü söyleyen İnce, "Bir Bursa milletvekilinin Vardar Ovası’nda oynaması lazım. O kültürü bilmesi lazım. Ben o kültürün bir çocuğu olarak Bursa Milletvekili değilim Yalova vekiliyim ve Drama Köprüsü’nü ve Vardar Ovası'nı, Bülent Arınç’a armağan ediyorum" diye konuştu.

4/ 9