Arkadaşını öldürüp çatıya çıktı, 3 polisi yaraladı

Arkadaşını öldürüp çatıya çıkan 30 yaşındaki adam, kendisini ikna etmeye çalışan 3 polisi yaraladı. Dün akşam saatlerinden itibaren çatıda bulunan şüpheliyi ikna çabaları sürüyor.

Arkadaşını öldürüp çatıya çıktı, 3 polisi yaraladı

BİNGÖL'de psikolojik sorunları olduğu belirtilen 30 yaşındaki Mehmet Ali Seçkin, arkadaşı 28 yaşındaki Yakup Polat'ı av tüfeğiyle öldürdükten sonra dün çıktığı inşaat halindeki binanın çatısından çevreye rastgele ateş etti. Dün saat 14.30'dan beri çatıdan inmeyen Seçkin, kendisini ikna etmeye çalışan polislere ateş açarak 3 polisi yaraladı.

1/ 11
Arkadaşını öldürüp çatıya çıktı, 3 polisi yaraladı

Bingöl polisin dün saat 14.30'dan bu yana alarma geçiren olay dün Çapakçur Deresi mevkiinde meydana geldi. Küçük Sanayi Sitesi'nde mobilyacılık yapan ve psikolojik sorunları olduğu belirtilen Mehmet Ali Seçkin, arkadaşı, Bingöl Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yakup Polat ile birlikte kendi kullandığı araçla Çapakçur Deresi mevkiine geldi. Seçkin, burada henüz bilinmeyen nedenle arkadaşı Yakup Polat'ı pompalı tüfekle vurup öldürdü. Ceseti dere yatağına bırakan Mehmet Ali Seçkin, daha sonra çevre bulunan inşaatın çatısına çıkarak çevreye rastgele ateş etmeye başladı.

2/ 11
Arkadaşını öldürüp çatıya çıktı, 3 polisi yaraladı

Görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine aralarında keskin nişancılarında bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İnşaat bölgesine girişi yasaklayan polis, Seçkin'i tüfeğini bırakıp inmesi için ikna etme çalışmalarına başladı. Elinde pompalı tüfek bulanan Seçkin, "İnmiyorum ben adam vurdum, benim için her şey bitti" diyerek kendisini ikna edmeye çalışan polislere seslendi. Polisin inşaat çevresinde sıkı güvenlik önlemleri almasının ardından Seçkin, geceyi de bulunduğu inşaat çatısında geçirdi. Bu sabah saatlerinde polis yeniden harekete geçerek Seçkin'i indirmek için ikna çabalarına başladı. Ancak Seçkin, elindeki pompalı tüfekle açtığı sonucu

3/ 11
Arkadaşını öldürüp çatıya çıktı, 3 polisi yaraladı

Yunus Kayaçöken, Niyazi Acar ve Hakan Düşmez isimli polis memurları hafif şekilde yaralandı. Yaralı polis memurları Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

4/ 11